Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. Heti genetikai ultrahangon...

12. Heti genetikai ultrahangon lett egy rossz eredményem. Valaki meg tudna nyugtatni?

Figyelt kérdés
A babával minden rendben van nálam a méhartéria áramlás PI értéke kóros lett. (2,9) nemtudom mik a referencia tartományok, de nagyon megijedtem. Antifoszfolipid szindrómám van, emiatt szurok verhigitot és szedek aspirin protectet, és a doki erre annyit mondott hogy lehet emelni kéne a vérhigito adagon. Az interneten nem találok erre semmi infót, de úgy látom hogy ez az érték nem valami jó. Valakivel történt esetleg hasonló a 12. Héten? Mert itt nem láttam semmi ilyet gyakorin, de más fórumokban sem.

2021. ápr. 14. 08:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy a czeizelben csinálták a vizsgálatot. Amikor a saját dokimnak ezt mondtam azt mondta, hogy ezt a 12 héten még nem is kéne nézni
2021. ápr. 14. 08:20
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

PI értéke kóros lett. (2,9) nemtudom mik a referencia tartományok, de nagyon megijedtem.



Eddig olvastam.

2021. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem értem a válaszod kettes. Az van írva a papírra hogy PI 2,9 (kóros) referencia tartomány nincs mellé írva, tehát nem tudom hogy ez mennyire rossz.
2021. ápr. 14. 08:23
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Magasabb a toxaemia kockázata, ami amúgy is magasabb az antifoszfolipid szindróma miatt.

150 mg acetilszalicilsavat kell szedni, az csökkenti a kockázatot. Aspirint protect helyett szedjel 2 tbl. Acezal EP 75 mg-osat.

2021. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4es köszönöm a tippet. Akkor azt szedek aspirin helyett. És ez az érték egyébként javulhat ha szedem ezt illetve a hematologus emelné a clexane adagomat?
2021. ápr. 14. 09:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A clexanet emiatt nem kell emelni, ez baromság. Az egyetlen ami csökkenti a kockázatot, az az acetilszalicilsav.
2021. ápr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös: ez nem protrombin érték hanem egy áramlási mutató a méh artériájáan. Pulzatilis index.
2021. ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, nemár hogy itt valaki mond valamit és te gyógyszert váltasz? És ha mondjuk Gizi néni javasolta, aki mondjuk takarító? Vagy Béla aki kőműves? És idejár szórakozni?! Esetleg orvost kellene kérdezni, akit ismersz és tudod hogy ért hozzá. És nem egy arctalan okoskodó.

Elnézést ha tényleg ért hozzá aki javasolta, de ennyire nem lehet senkiben bízni arc nélkül

2021. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően az orvosom is azt mondta hogy aspirin protectet kell szedni aminek ugyanaz a hatóanyaga mint amit a válaszoló javasolt annyi különbséggel hogy az egyik 100mg-os adag, a másik 150. Mivel a 100 mg láthatóan nem elég, hiszen így is rossz lett az eredmény, miért ne lehetne emelni 150re? Mindenhol amúgy 150 mg az ajanlas toxemia megelőzés céljából, csak én nem tudtam hogy Magyarországon lehet kapni 150est. Kedves 4 es meg egy olyan kérdésem lenne hogy a toxemia kockázaton kívül más veszélyt nem rejt magában ez a rossz érték? Illetve ez mennyire számít rossznak?
2021. ápr. 14. 10:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!