Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/182 anonim ***** válasza:
95%

Az endometriózis sem jelent 100% meddőséget.

Minél előbb állj oda szüleid elé és mond el. Gyereket meg nem a szülők nyakára meg pénztárcájára vállalunk.

2021. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/182 anonim válasza:
22%
Ne rettegj. Agyonütni nem fognak miatta. A gyerek egy áldás. Csak elmondani nehéz,ahogy kibökted leesik majd egy nagy teher a válladról. No para
2021. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/182 anonim ***** válasza:
66%

Mielőbb mond el a szüleidnek és intézzétek az abortuszt.

A betegségednek (már ha tényleg endo, mert ha nincs csokicisztád vagy nem volt laparoszkópos műtéted, akkor nem biztos a diagnózis) jobban olvass utána.

2021. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/182 kicsibarany ***** válasza:
94%
Ne halogasd, még ma állj oda a szüleid elé, hogy sajnos ez történt, kérlek segítsetek a további döntésekben és lépésekben.
2021. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/182 anonim válasza:
90%

Szerintem ne húzd az időt, minél hamarabb mondd el! Ha el akarod vetetni, akkor nincs sok időd, ha nem, akkor meg úgyis lassan észreveszik.

Mi lehet a legnagyobb baj, ami történhet?! Pár nap feszült légkör, de utána megoldódik a helyzet.

2021. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/182 anonim ***** válasza:
89%

A párod sem tud róla?Lehet, hogy le fognak hurrogni a szüleid, de azt nem jelenti,hogy ki is fognak vágni,mint macskát.....

Mindenféleképpen el kell mondanod nekik.

2021. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/182 anonim ***** válasza:
76%
6-os, te akkora birka vagy, hogy az borzalmas. Itt már egy magzatról is szó van, nem csak az a kérdés hogy gumit húzzon-e a pasi vagy sem, egy másik életről kell döntést hozni, amit egy 17 éves nem hozhat meg egyedül, húsz képtelen lenne magától felnevelni és eltartani a babát és magát is, ugyanakkor abortuszra sem mehet egyedül amíg nincs 18 éves.
2021. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/182 anonim ***** válasza:
83%
húsz=hisz
2021. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/182 anonim ***** válasza:
73%
Kezdetnek ne húzd az időt hogy kifuss az abortusz határidejéből. A szüleid helyében iszonyú dühös lennék akkor hogy így átcseszel. Amúgy mit tervezel, ki tartja majd el a gyereket (mert az ugye megvan hogy nem a szüleid dolga?), ki törődik vele míg tanulsz? Ha már meg akarod szülni.
2021. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/182 anonim ***** válasza:
83%

Minél hamarabb mondd el, mert ha mégis el akarnád vetetni, akkor ketyeg az óra, a 12. hétig van időd, de jobb lenne minél hamarabb.

Nekem is endom van, a kb 10 dokinál voltam, egyik sem mondta, hogy meddő lennék, csak hogy nehéz lesz teherbe esnem.

És most le fognak pontozni, de vállalom, mert én is átestem ezen. Én fogamzásgátló mellett lettem terhes, sajnos nem voltam elég figyelmes, becsúszott a baba. Nem bántam meg, hogy elvetettem. Ha ez a baba most megszületik, akkor teher lesz. Teher a szüleidnek, mert el kell tartaniuk őt és téged is. Teher neked, mert véget ér a bulis tinikor, felnőttnek és anyának kell lenned. Az apukának is teher, mert ha nem is akarja a gyereket, akkor is segítenie kell téged, pénzzel is. A gyerek meg fogja érezni azt, hogy nincs meg az a feltétel nélküli szeretet, ami kijárna. Neked nem lesz semmilyen végzettséged, pedig egyszer majd munkába kell álnod. Persze, most gondolhatsz arra, hogy egy "gyilkos" leszel, amiért elveteted, de inkább egy olyan gyerek se szülessen meg, akit nem várnak 100%ban. Nekem most 2 gyerekem van, mindkettőt feltétel nélkül szeretem, van egy csodás férjem, anyagilag is rendben vagyunk, felnőtt fejjel, tisztességesen tudjuk nevelni a gyerekeinket. Neked ez még nem menne,de nem is kell mennie. Szóval szerintem vetesd el.

2021. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!