Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negyvenes nő már túlkoros a...

Negyvenes nő már túlkoros a gyermekvállaláshoz? 40+-os nők, vállalnátok még gyermeket?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem. 36 voltam az egyetlen gyerekem születésekor és már ez is túl sok szerintem.
2021. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem igen, én nem vállalnék. Azt el tudom képzelni ha első gyerek és ezt dobta a gép, ekkorra jönne össze, akkor igen, de csak egyet.
2021. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Biológiailag lehetséges és van is rá példa. Nyilván benne van, hogy kinek mit hoz az élet. Abba is bele kell gondolni, hogy oké, hogy akkor még bírod, de mi lesz 10-15 év múlva.

Én úgy mondanám, hogy lehetséges, de nem optimális.

2021. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Én 37 vagyok, 14 hetes, harmadik baba. Védekezés mellett estem teherbe, már nem akartunk 3.gyereket.Én öregnek érzem magam....
2021. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. 13 éves a lányom, én 49 vagyok. Nem vagyok egy tunya és lusta nő alapból, de amikor hazaerek a munkából, és nyúz a lányom, hogy menjünk el biciklizni, rollerezni, pingpongozni, mert ő az egész napos online tanulás után mozgásra vagyik... Hát...


Megyek vele az esetek 90 százalékaban, de sokszor érzem, hogy olyan szívesen terülnek el a kanapén munka után, olvasnék, pihennek, de nem. Megyek vele akkor is ha hulla vagyok.


10 évvel hamarabb kellett volna szülni, ezt már sokszor megállapitottam.


De, mint ahogy írta egyik válaszoló, ha még nem lenne gyerekem 40 évesen, akkor egyet mindenképpen szeretnék 40 után is, hiszen csodálatos dolog. De egyre fárasztóbb, nem 5-10 évre szóló hivatás. 🌸

2021. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha véletlen teherbe esnek és amúgy minden adott akkor megtartanám. De tervezni nem hiszem. Egy éves a kisfiam 32 vagyok. Nagyon neccesnek erzem így is, hogy legyen e második. Nem volt egyszerű szulesem nagyon megviselte a testem és meg mindig gyenge vagyok, ha most esnek teherbe akkor meg jobban rottyra kerülnek. Ha meg várunk, kérdés mennyit.
2021. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Nagynéném is 40 volt, amikor megszülte az unokaöcsémet, nagyon jól bírja a strapát. A férjem 3. gyerek, ő becsúszott, amikor anyósom már 42 volt, de gond nélkül felnevelték és a most másfél éves kis unokájuknak nagyon örülnek, mert így idősebben megint babázhatnak picit.

Szóval lehet ezt, egyáltalán nem tragédia, persze sokkal nagyobb az esély a komplikációra.

2021. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Majdne 40 voltam mikor a 3.született, nem becsúszott, maga a csoda, jó nem olyan mint 20 évesen, de sem a terhesség nem viselt meg, sem a szülés, ha úgy dobja a sors jöhet egy tesó is.

A kolléganőm 40 volt mikor 1 szem fia megszületett már nyugdíjas, amikor mehetett utazott, buszos túrákon, a fiával nem mondanám meg hogy 60 + os.

2021. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Én nem fogok vállalni többet, 40 éves vagyok és nem vagyok egészséges. De láttam sok jó példát, aki 40 felett szült és szépen felnevelte, biztosan van akinek nem ilyen lehetetlen küldetés, mint nekem.
2021. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
40 évesen szültem a 4.babánkat:)Több nem lesz!!Unokanővérem 4 éves,ők most is szeretnének babát,rajta vannak az ügyön:))
2021. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!