Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második COVID oltás vakcina...

Második COVID oltás vakcina idején?

Figyelt kérdés

2021 április 12.-én regisztráltunk oltásra.


még nem jött értesítő, az első adagról se, várunk.


fiatal pár vagyunk, 4 hónapos kisbabával a pocakban.


pfizer v. moderna, addig ok, de a kérdések:


- második adagot még terhesség alatt adják be? v. csak szülés után?


- nem lehet valahogy sürgetni az oltás, ha az ember már regisztrált az oltásos oldalra?


Köszi bármi infóért!



2021. ápr. 16. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Második COVID oltás vakcina idején?


Te érted a saját kérdésed?

2021. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, háziorvos/nőgyógyász tud neked segíteni abban, hogy soron kívül beoltsanak.
2021. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Kismamákat soron kívül oltanak. Beszélj a háziorvossal
2021. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészről nincs értelme a kérdésednek. Másrészről 4 napja regisztráltál, mit sürgetnél? Egyébként fel kell hívnod a háziorvosod, aki neked, mint terhes nőnek elintézi, hogy beoltsanak, ha lesz pfizer vagy moderna. A Férjedre nem vonatkozik a soronkívüliség,neki ki kell várnia a sorát. A második oltást a szülés után adják.
2021. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak regisztálni kell. Fel kell hívni a háziorvost, jelezni, hogy várandós vagy és szeretnéd kérni az oltást. Felírják az adataid és visszahívnak, ha van időpont. A másodikat pedig szülés után adják.
2021. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hülye vagyok, pardon, a jó cím: "második oltás, COVID idején" :D jézusom. :D
2021. ápr. 16. 10:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De milyen második oltás, amikor az elsőt sem kaptad még meg?

Szólnod kellene a házidokinak, hogy mivel terhes vagy mi a teendő, mert elvileg előre fognak venni.

Én novemberben regisztráltam, februárban jött az értesítő, hogy krónikus betegként előre vesznek és áprilisban oltottak be. Nyilván terhesség esetén ennél gyorsabbnak kell lenniük, de azért 4 nap után ne várj csodát. Telefonálj!

2021. ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én több mint 2 hete regisztráltam. Még én sem kaptam. Azt mondta a védőnő és a doki is hogy amint leér a nevem hív és küld is oltásra.
2021. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A másodikat csak szülés utan kapod meg, mivel a másodiknák jellemzőbb a láz, és egyéb mellékhatások. Ami terhesen nem jó. 1et szabad ilyenkor csak.
2021. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
A regisztrációtól ne remélj semmit, a háziorvosnak kell szólni. Engem azonnal beosztott, amint kapott Modernát. Elsőbbségünk van, első adag a 2-3. trimeszterben, 2. adag szülés után. Meg most rebesgetik, hogy 3. adag is lesz, meg hogy aztán meg évente ismételni kell...
2021. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!