Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanulnàtok ami gyerekbarát ?

Mit tanulnàtok ami gyerekbarát ?

Figyelt kérdés

Az eredeti szakmám nem az,sem munkarend sem más szempontból.

A terhesség, GYED alatt tanulnék valami mást, aminek hasznát venném. Nyelv ne kelljen hozzá!

Szívesen venném az ötleteket.



#tanulás #iskola #Ujraaziskolpadban
2021. ápr. 16. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a nyelv a legegyszerűbb kb. Sok helyen (jellemzően multiknál) szakértelem se kell feltétlenül, megtanítanak a lényeges dolgokra, csak megszólalni tudj más nyelven, és még jól is fizet (én ilyen helyen dolgozom, 4 órában megyek vissza szülés után, tárt karokkal várnak).


Egyébként pénzügy-számvitelt szerettem volna tanulni, ha nem szűnik meg az okj-képzés, szerintem könyvelőként akár irodában, akár vállalkozóként egyedül dolgozol, mindig lesz jó lehetőséged gyerek mellett is elhelyezkedni.

2021. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Én pedagógiai asszisztens emelt szintűt végeztem el, úgy gondolom ez gyerek barát lesz, jövőre szeretnék mar dolgozni, aztán majd kiderül..
2021. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nyelv azért ne kelljen, mert diszlexiás vagyok, nyelvből nem is érettségiztem emiatt fel voltam mentve. De ettől még más dolgokat meg tudok tanulni!
2021. ápr. 16. 16:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tb-és bérügyintéző okj-vel vagyok egy irodában munkaügyes. Nálunk "hiánycikk" az olyan ember akinek ilyen vagy hasonló végzettsége van pedig nagyon kellene jó munkaerő.
2021. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkit felpontoztam, jöhetnek még ötletek ha valakinek van.
2021. ápr. 16. 18:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én épp az irodai adminisztratív munkám leváltásán vagyok. Pontosabban előkészülök arra az időre, amikor már szoftverek végzik az összes ilyen munkát. Tudom, hogy a könyvelésnek is vannak kreatív részei, de max. 10 éven belül az ilyen munkahelyek jó része meg fog szűnni szerintem. Jobb lehetőség van azokban a munkákban, amik ember-ember kontakttal járnak: pedagógia, pszichológia, rekreáció, meg persze a kreativitást igénylő dolgok.
2021. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Anett80 ***** válasza:
100%

Vendéglátónál dolgoztam a baba előtt, de a vírus miatt csődbe ment az étterem, mindenkit lapátra tettek. Tavaly egy pizzériába ugyan felvettek volna, de de.10-től este11-ig, a hétvégeken is dolgoznom kellett volna,részmunkaidőről hallani sem akartak,így a vendéglátózást abbahagytam mert ez nem gyerekbarát + a vírus miatt padlóra került az egész szektor.

A kereskedelemben is van 5 év gyakorlatom,kasszáztam, de ott is 12-13 órás műszakok vannak, a plázákba több helyre is fölvettek volna (Deichmann, CCC cipőbolt, Spar, Interspar, Tesco, Aldi) de a 2-3 műszak itt is probléma, nem tudjuk megoldani. A nagyszülők túl idősek,közel 80 évesek, anyám a bokatörése óta alig tud menni, csak úgy vállalja az unokát, ha nem kell kimennie a lakásból. Én segítek neki a bevásárlásban is.

Szerencsés voltam, mert március legelején még be tudtam csatlakozni egy OKJs képzésbe, az utolsó csoport, ez január elején indult el, fodrásznak tanulok. AZ eleje főleg elméleti oktatás volt, a lemaradást könnyen behoztam, mert megkaptam a tananyagot online. Március elején indultak a gyakorlatok, de most van egy 2 hónapos szünet a vírus miatt, csúszik az egész.

Fodrászként magam osztom be az időmet, a vendégek majd időpontra jönnek, katás vállalkozó szeretnék lenni. A barátnőm hasonló helyzetben van,mondtam neki, tanuljon körmösnek,az ülőmunka, mert neki rossz a lába, most műtik ceruza vastag visszerekkel, pedig fiatal, a 30as éveiben járó anyuka. 2 éves a fia,most gyesen van. Az unokatestvérem is kitanulta a műkörmös szakmát a gyes alatt és dolgozott is benne, teljes felszerelést is vett hozzá. Aztán egy butikot is nyitott, de a vírus miatt most szüneteltet mindent. Ő is katás vállalkozó volt évekig, magát foglalkoztatta. Az ő férje külföldön dolgozik,a nagyszülők meg egy másik városban laknak.


Diplomám is van + 2 középfokú nyelvvizsgám (angol, német) de esélytelen, mert nem államigazgatási vagy közgazdasági.Nagyon jól beszélek angolul, fordítani is tudnék, angol nyelvű könyveket olvasok a szabadidőmben.

Kb. 500 irodai állásra pályáztam egy év alatt és ebből 2 interjúra hívtak be, ahol a végén nem engem választottak. 6 iskolatitkár pozíciót is megpályáztam,de sehova sem hívtak be,pedig az egyetem elvégzése után iskolatikárként dolgoztam 2 évet. Teljesen esélytelen most megkapni egy irodai állást bölcsész vagy természettudományos diplomával, semmit sem ér. Régen ez nem így volt, 10 éve még könnyű volt bejutni egy irodába, de keveset fizetett, ezért otthagytam. Iskolatitkárként a harmadát kerestem, mint amit az étterem fizetett! Most már bánom,hogy otthagytam, mert a gyes után egy biztos helyre tudtam volna visszamenni, ahol kiszámítható, 8tól 4ig tartó munkaidő van. A fiam most kezdi majd (újra) az óvodát, ha újra kinyitnak az ovik április 19-én.

Azt tudnám javasolni, csatlakozz egy OKJs képzéshez, ha tudsz, most úgy is 2 hónap szünet volt a vírus miatt.Az utolsó tanfolyamok január elején indultak el,még behozhatod a lemaradást...

Jobbat én sem tudok: fodrász, körmös,pillás,TB és bérügyintéző, a könyvelőt nem javaslom, mert itt vannak a legnehezebb helyzetben a pályakezdők, ezt korábban már megérdeklődtem, beszéltem pár könyvelővel. A másik, ez 2-3 éves suli, túl hosszú. Nőknek sajnos nem sok lehetőség van!

2021. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Anett80 ***** válasza:
80%

Még az előző vagyok 7/7.

6/7esnek teljesen igaza van, olyannyira, hogy Angliában már el is indult a dolog, a könyvelőket okos programok váltják le,a munkaügyi kzp-ok nagy részét is bezárták, mert online van minden, okos programok sorra cserélik le az ügyintézőket. Még 10 év és szinte ki fognak halni az irodai munkák, szoftverek végzik majd a legtöbb irodai munkát. Teljesen egyetértek!!! Nézz csak utána a neten, főleg angolul találsz sok infot.

Olyan szakmát válassz, ahol muszáj az ember-ember kontakt: körmös, fodrász, pillás,masszőr,személyi edző, stb.pedagógia,pszigológia.

Dadus képzés sem rossz, ha szeretnél oviban dolgozni

2021. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7 Ez ismerős, én is évekig vendéglátóztam, ez minden csak nem gyerekbarát. Pedig szerettem csinálni ,van mikor a borravaló is sok volt. De muszáj leszek másfele nyitni.
2021. ápr. 16. 18:28
 10/12 Anett80 ***** válasza:
100%

Még 7/7es vagyok

Saját zsebre is dolgoztam 😁 mind a vendéglátásban, mind a kereskedelmben, "zsebbe" kb. annyi ment, mint hivatalosan 🙂 jó pénz volt, amíg tudtam reggel 7től este 11ig dolgozni...

De gyerek mellett egyik sem járható út.Azt is feltételezem, nem szeretnél 4-5 évre visszaülni az iskolapadba, én max. 1éves képzésben gondolkodtam. És hiába a nagyon jó angol nyelvtudás, ez max. a sci-fi és szórakoztató irodalom olvasásában merül ki, vagy fodrászként majd magyar vicceket fordítok az angol vendégeimnek... Ebben nagyon jó vagyok, a besz@rásig fognak röhögni

2021. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!