Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el, hogy úton...

Mikor mondtátok el, hogy úton van a bébi?

Figyelt kérdés

Családnak, barátoknak, munkahelyen.

Még csak a 9. héten járok, de egyre nehezebb hallgatni, kitérni a válaszok elől. Az a terv, hogy megvárjuk a genetikai ultrahangot a bejelentés előtt.


2021. ápr. 16. 17:36
A kérdező szavazást indított:
Genetikai uh előtt
Genetikai uh után
57 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Anyámnak a pozitív tesztnél, anyósom egy héttel utána tudta meg, a szűkebb család az első orvos környékén, főnököm a 8. héten.
2021. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Én mindenkinek csak a 12 hetes genetikai uh után mondtam el. Nem lett volna kedvem a sajnálkozó semmit mondásokhoz, ha véletlenül elvetélek vagy valami genetikai gond miatt az abortusz mellett döntünk.


De utána már elmondtuk mindenkinek, akinek szerettük volna, tehát nem posztoltam ki netre, csak mindenkit felhívtam, akit kedvelünk.

2021. ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Szülőknek azonnal a teszt után.


Én úgy gondolom, hogy vagyok olyan viszonyban velük, hogy örömben és bánatban is melelttem állnak.

Nagyszüleimnek úgy a 11. Héten.

Másoknak a genetikai uh után..


Munkahelyen is a genetikai után 13. Héten volt..

2021. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

2éves fiamat 7.héten az orvosi vizsgálat után a szük családnak. 16hetesen, mikor megtudtuk, hogy fiú, akkor mondtuk el a többieknek.


Masodik terhességem egy ismerősömnek köszömhetően kb a 7.héten vagy 20embernek el lett kürtölve (egy zárt csoportban olvasott valamit, amiből kikombinálta a babát, és az összes közös ismerősünknek elkürtölte).

A baba a 9.héten elment, utána borzalom volt magyarázkodni, a sajnálkozást hallgatni. Jobban megviselt, mint a baba elvesztése.


Most 16hetes vagyok. A 12hetes uh után mondtuk el a közvetlen család azon részének, akikkel személyesen tudtunk találkozni. Az én csaladom pl csak holnap tudja meg. Barátok majd a 18hetes uh után.

2021. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szülőknek azonnal, mindenki másnak csak a 12.hét után. Addig még bármi történhet, és bár szívesen meséltem hogy terhes vagyok, azt már nem olyan szívesen mondtam volna hogy elvetéltem.
2021. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13,15, 17. héten a szülőknek és a nagyon közeli 4 barátnak, másnak nem
2021. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4


Ez mekkora prosztóság


🤬🤬🤬🤬



Mert egy dolog olyannak aki melletted van minden esetben

Egy másik az amikor “idegeneknek” kell magyarázkodni..


Egyébként közösségi oldalra nem tettem ki

Zárt csopiban csak akkor jeentem meg, amikor a munkahely is tudta màr..


Borzasztó mennyire tekintet nélkül belerondítanak


Nem adják meg a lehetőséget, hogy te mondd el

2021. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

munkahelyen 8. hét felé, amikor volt szívhang és papír arról, hogy élő embrióm van.

Nagyszülőknek 12. héten a genetikai után ,mert annyira várták az unokát, hogy biztosra akartunk menni, hogy kivárjuk, amíg már majdnem biztos, hogy minden rendben lesz.

A nagyon közeli barátoknak amúgy teszttel egyidőben kb, meg amikor így épp szóba került, titkolni nem titkoltuk de facebookra nem tettük ki semmikor :D mondjuk az esküvőnket sem, meg ha megszületik a baba, azt se fogjuk, szóval ez tőlünk nem meglepő.

2021. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

#8-as ha véletlen elment volna a 12.hèt előtt, akkor a nagyszülőknek el se mondtátok volna?


Nekem volt egy vetélésem, tudom milyen rossz, amikor onnan tudják meg a leendő nagyszülők, h.terhes voltam..Ezért a második terhességemet a pozitív teszt után már elmondtuk a szüleinknek, így velünk drukkolták végig a genetikai uh-t is (persze távolról).

2021. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9!

Nem mindenki van jóban a leendő nagyszülőkkel sajnos 🤷‍♀️

Nálunk pl mikor férjem a fiunkat mondta el anyósnak, annyi volt a reakció, hogy "na, csak felcsináltatta magát"...


Most a babát a 12hetes uh után mondtuk el, a fiunk születése óta úgy éreztük valamit javult a viszony.

Férjem az uh képet mutatta meg neki. Ő, visszakérdezett, ez meg mi?! (4gyereke van, nem akarom elhinni, nem tudta mi az) férjem mondta neki, hogy az unokád... erre a válasz: na már megint?!

Itt eldöntöttem/döntöttük, annyi volt a kapcsolat vele. Töröltük a média felületeinkről, stb...


Anyukámékkal sem túl rózsás a helyzet. Anya tud mindenről (nálam ő a szűk családi kör) de pl nevelőapám, tesóim még nem tudják...


4es voltam

2021. ápr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!