Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szempontokat vettetek...

Milyen szempontokat vettetek figyelembe a névválasztásnál?Milyen keresztnevet adtatok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 15:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Mai legyen , ne lehessen csúfolnának, kornak megfelelő név legyen pl egy Aranka rossz választás de egy Mira mai ;)
2021. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Egy szempont volt, hogy tetszen, és szép legyen a jelentése. Abigél lett az első lányunk. Tök véletlenül jött amúgy, eszünkbe sem jutott ez a név, csak aztán a terhességem vége felé megnéztük az Abigél című filmet, és azonnal tudtuk, hogy ez lesz a neve. Nem a film miatt, csak onnan jött az ihlet. Tetszett előtte a Mirjam is, most is tetszik, csak annak "keserű" vagy "háborgó tenger" a jelentése, úgyhogy emiatt elvetettük.
2021. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Szóval 2 szempont volt, na. :D
2021. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
17%
Béla xD
2021. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is Abigélre esett a választás, mert ez mindkettőnknek tetszett, nem is régies, de nem is "túl modern" (mint az újabban divatos külföldi nevek magyar átirattal vagy a kutyanév hangzású, becézésnek is rossz nevek), és a jelentése is szép: "az apa öröme". :)
2021. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerű nevet akartunk,de ne a mai túl modern ( Noel,Benett etc) fajtát. Plusz hagyománykövetők vagyunk egy kicsit,így az apja neve pont ideális volt. Dàniel lett.
2021. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
16 évesen megtetszett a Bálint, 13 év múlva ezt adtam, nem bonyolítottam túl
2021. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Nemzetközileg használható legyen, ebben a bibilai és latin kultúrkör nevei jó kiindulás voltak. Emiatt sok magyar betűs és ősmagyar név kiesett eleve. Nincs bajom a magyar nevekkel, de borítékolható a külföldi lét és az ezzel járó kellemetlenségek elkerülése. Nem akartunk feltűnő nevet, divatnevet, sorozatnevet és a 100 legnépszerűbb nevekből az első 10-et kiejtettük, hogy ne legyen túl gyakori sem. Plusz olyan nevet, ami csúfolódásra adhat okot. Ezen kívül passzolnia kellett a vezetéknévhez is. Nekünk ezek voltak a szempontok.
2021. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Nemzetközi nevet akartunk, amivel akárhová sodorja az élet a jövőben, nem lesz problémája, de itthon sem idegen hangzású. Illetve hogy ne üssön el nagyon a vezetéknévtől, sajnos emiatt sok név kiesett (pl az Abigél nekem is mindig szerelem-név volt, de a vezetéknév a-ra végződik, és úgy nagyon nyelvtörős lett volna a végeredmény). Így lett Olívia.
2021. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
53%
Nekem nagyon tetszenek a különleges nevek a kislányomnak növényi nevet szerettem vola így találtam rá a Bodzára
2021. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!