Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felesleges a második keresztnév?

Felesleges a második keresztnév?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 10:45
A kérdező szavazást indított:
Felesleges,nem kell
Legyen második név
99 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarsz adni második nevet, akkor felesleges. Ha szeretnél adni, akkor legyen. 😉
2021. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én szeretem a második nevemet, nekem nem macera, a kislányomnak is adtunk. Attól is függhet, hogy milyen hosszú maga a név, egy Makoviczkai Teodóra mögé kevésbé kívánkozik a második keresztnév, mint mondjuk egy Kis Éva mögé. Meg ugye ízlések és pofonok :)
2021. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van, és kifejezetten macerának élem meg. Mi nem adtunk a gyereknek.
2021. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van és nem zavar.
2021. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van, és baromira utálom.

Nem adtunk egyik gyereknek sem.


Példanak okául: tesóm 2keresztnévvel van megáldva. A vezeteknevünk is hosszú, de házassag után apa tiszteletére ezt is meg akarta mindenképp tartani. Férje neve sem rövid, azt mindenképp fel akarta venni.


Igy lett Kitlinger-Nagyszombati Mariann Mária...

Minden okiratba ezt leírni... borzalom :D

2021. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

5!


Őt nyilván nem zavarja.



Kérdező!


Ha neked tetszik, akkor nem felesleges.

2021. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nincs és a fiamnak is csak egyet adtunk.

Eddig még sosem találkoztam olyan emberrel aki a második keresztnevét is ugyanúgy használja és szólítják rajta. Szóval totál felesleges. Annak jó max ha a szülők nem képesek egy keresztnévben megállapodni ami mindkettőjüknek ugyanúgy tetszik.

2021. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Csak akkor látom értelmét, ha nagyon gyakori a vezetéknév.


Nagy Péter pl az ismerősi körömben 4! Van

Távolabbi “tudom, hogy az a neve, de nem ismerem” még 2..


Nah nekik adnék másodikat.

2021. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Én is feleslegesnek tartom. Férjemnek van második neve, de van vele macera bőven. Pedig mindkettő név szép, nem az a gond.

Pl. Egyszer majdnem nem engedték fel a gépre, mert nem volt rajta a jegyén a második neve, hiába töltöttük ki rendesen az adatokat, mire kinyomtattuk, valahogy eltűnt róla, a reptéren meg akadékoskodtak. 🤨 És még rengeteg kellemetlenség előfordul rendszeresen.


Egyetlen egy esetben látom értelmét a második névnek: amikor családi hagyomány miatt ugyanúgy kell elnevezni egy fiút, mint az apját. Ilyenkor az Ifj. Kis József helyett mégis jobb egy Kis József Ádám. Van valami megkülönböztetés, és ha borzalmas nevet örökölt szegény gyerek, akkor legalább használhatja a másikat.

2021. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez attól függ, mi a szokás a családban. Az én családomban mindenkinek van, a férjemében senkinek nincs, de meg tudtam győzni a férjemet, hogy számomra ez fontos, a mi családunkban hagyományosan a nagyszülők keresztneveit kapják második névnek a gyerekek, szerintem ez egy szép családi hagyomány és szeretném folytatni.
2021. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!