Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi cukorbetegsegnek...

Terhessegi cukorbetegsegnek vannak jelei, tunetei?

Figyelt kérdés

24 hetes km vagyok

Jovoheten megyek cukorterhelesre, viszont terhesseg elott felmerult az Irezisztencia. Gyanuja nem derult ki biztosra vegul....

gondolom ha volt Ir terhesseg elott akkor a terhessegi cukorbetegseg biztos...

viszont nemtudom hogy vannak e tunetei

6 kilot hiztam terhesseg eleje ota :)

55kg-al kezdtem es most vagyok 61:)


2021. ápr. 28. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Pl. ha eszel és utána szomjas vagy, az is jelezheti. (Túl sok vércukor, a szervezet folyadékkal akarja csökkenteni az arányt.)
2021. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egészen korán derült ki. Az első trimeszteres vérvételre nem éhgyomorral mentem el, mert ha nem ettem ájulás közeli állapotba kerültem, epét hánytam stb.. Szóval megettem előtte egy fél zsemlét üresen. Kiugróan magas lett a glükóz. Orvos rögtön kérte a terheléses vizsgálatot és nem lett jó az eredmény, azóta keményen diétázom. Nekem talán az volt a tünet, hogy állandóan éhes voltam, szédültem, fájt a fejem, dekoncentrált voltam. 25 hetes vagyok, a 13.hét óta diétázom. 58 kg-val kezdtem és még nem híztam semmit, mert a rosszullétes időszakban fogytam, most 56 vagyok mióta tudok enni.
2021. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Visszagondolva nekem is az evés utáni szédülés volt a tünet.

Egyébként semmi más nem volt. Az első trimeszteri vérvételnél nálam is magasabb volt valamelyik érték, de még a határon mozgott. Jelezte is a dokim, hogy ebből valószínűleg gdm lesz, de akkor nem foglalkoztam vele. A 24. héttől viszont kőkemény diéta következett. Szülés után minden értékem helyreállt.

2021. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddigi verveteleim alapjan a glukoz jo volt (voltam tobbszor is vervetelen,vizeleten)

Ezekbol a tunetekbol egyiket se produkalom annyi van hogy hirtelen szomj erzet :/

2021. ápr. 28. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó de az még nem feltétlenül jelez terhességi cukorbetegséget. Csak jelezHET. Így önmagában én nem alapoznék erre, pláne hogy az eddigi eredményeid jók.

Ha nagyon izgulsz, vegyél egy vércukormérőt, és mérd meg egyik reggel, legalább lesz majd elképzelésed, mire számíthatsz.

De ha igazolódik is, az szinte biztos hogy csak diétát fog jelenteni, ha inzulin kellene, akkor azért lennének egyértelmű tüneteid. Az meg egyáltalán nem olyan vészes, csak nagyon oda kell figyelni, meg számolgatni, de simán teljesíthető.

2021. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitsegeteket :) jovohet utan megyek terhelesre, szoritsatok :(
2021. ápr. 28. 18:19
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Mindkét terhesség alatt volt nekem, semmi tünete nem volt
2021. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!