Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhesség! Egyedül érzem...

Első terhesség! Egyedül érzem magam, ki mit csinál egésznap?

Figyelt kérdés

A férjem reggel 7.00-kor elmegy, és átlag 18.00-kor érkezik meg.

Az én családom 80km-re messzebb lakik, így nem opció, hogy letudok mindennap menni hozzájuk. Illetve az ismerőseim,barátaim

Is messzebb élnek..

Párom sógornőjével nem vagyunk egy hullámhosszon, így nem nagyon beszélgetünk.

Anyósommal jól kijövök, de azért mèg sem olyan,mintha egy korombelivel beszélgetnék.

Vettünk egy házat, de még ez is nagyon üres, már mindent összepakoltam, kitakarítottam, amit tudok.. udvaron is mindig tevékenykedek, de nekem ez kevés.

Magányosnak érzem magam, és úgy érzem hónapok fognak így elmenni, hogy kb semmi érdemlegeset nem teszek.

Van egy kismama ismerősöm, de ő csak akkor találkozik velem, ha be lesz oltva. Persze megértem, csak közben meséli, hogy ide meg oda ment a párjával, hozzám meg “fél” átjönni.

Nehezen élem meg, hogy hirtelen egy “ürességbe” csöppentem, ahol senki nem szól hozzám.


Szeretnèk valami olyat tenni/csinálni itthon, ami hasznos, és le tud kötni..

Ki mit csinál itthon?

Nyilván olyan kismamára gondolok, akinek első terhessége, és egyedül van.


15h km


2021. máj. 3. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Én mondjuk dolgozok, de ha nem kéne dolgozni, akkor gondolom végigvinném a cyberpunk 2077et, amíg békében van rá idő. Ezen felül is van ezer dolog, amit még egész jól tudnék csinálni, amíg csak egyedül vagyok, de nekünk sajna kell az én fizetésem is.
2021. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kirakó, olvasás, kötés, horgolás, varrás. Ezeket tudod otthon csinálni.
2021. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Huh, én csak a 30.héttől jöttem táppénzre, de 4-5 hét után én is azt éreztem, hogy unatkozom kicsit. Pedig elég aktív voltam, nemrég építkeztünk, úgyhogy folyamatosan rendezkedtem, dekoráltam, takarítottam, pakoltam és a kertben csináltam, amit lehetett (de akkor nem volt ilyen jó idő).


Bent horgoltam, olvastam, főztem, a kis vállalkozásunkat szerveztem... Szóval nem is az, hogy nem volt mit csinálnom, csak valahogy nekem is rossz volt egyedül itthon, pedig nem dolgozott ennyit a férjem. De én rokonokhoz vagy a városba már Ben tudtam elmenni egyedül távolsági busszal.

2021. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Gyűjts erőt! Később NAGYON hiányozni fog ez a pihenés..
2021. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Én kb a 16-17.héttől voltam otthon. Én nagyon jól elvoltam, olvastam, főzöcskéztem, és nagyon sok filmet, sorozatot néztem. Jól esett sokat pihenni:)))
2021. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Tanulj!
2021. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kitakarítottam a lakást, a rég halogatott dolgokat megtettem. Polófonálból kosarakat horgoltam, hogy a babának legyen tárolója, ruhákhoz, piperéhez.

Illetve kötöttem neki plédet és horgoltam szundikendőt neki.

2021. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Én is így voltam. Ötödik hónaptól voltam otthon, szinte teljesen ugyanaz a szitu volt, mint nálad.

Én sem tudtam mit kezdeni magammal, de hidd el, addig használd ki, amíg tudod! Csinálj olyat, amit szeretsz, sorozatozz, ha van valami hobbid, akkor most éld ki! Én mit nem adnék most egy szabad fél óráért 😅 Vissza tudom sírni a semmittevéses időszakot...

2021. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

Ezt a szöveget, h. pihenj, mert most még lehet..Szerintem nem jó tanács.

Megértelek kedves kèrdező. Én tavaly csináltam ezt végig. Az addigi pörgős, utazgatós, társasági életem egyszerre átváltozott egy négy fal között tengődő, emberekkel alig találkozó életté. A terhesség alapból nagy változás az emberben de ez megfűszerezve a coviddal..brutál.

Én sokat voltam a szabad levegőn, sétáltam vagy az erkélyen üldögéltem (friss levegő jót tesz a hangulatnak) olvasgattam. A babának keresgéltem dolgokat a neten. Főztem, filmeket néztem, puzzlet raktam ki.

2021. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Bár én is így unatkoztam volna terhesen. 39. hétig dolgoztam. Becsüld meg magad. Nem tudok empatizálni veled, sajnálom.
2021. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!