Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy kezdek el dolgozni,...

Ha úgy kezdek el dolgozni, hogy már pozitív a terhességi teszt, megtehetem hogy csak a próbaidő lejárta után mondom el? Első terhesség, szóval valószínűleg nem fog látszani, de a főnököm nem fogja megkérdezni mennyi idős, és rájön hogy átvertem?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 21:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Akkor jelented be amikor szeretnéd, célszerű megvárni hogy védve legyél (próbaidő alatt akkor is elküldhetnek ha terhes vagy,utana már nem), bár valószínűleg akkor se lesz nagy öröm, erre készülj fel azért és legyen B terved (pl táppénz) ha szivatnának.
2021. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg megteheted, de...

Egyáltalán nem tisztességes a munkaadóval szemben, kifejezetten szemét húzás lenne részedröl.

A fönök meg úgyis megtudja, hogy átverted, mert nem fogsz emiatt késöbb szülni. Viszont (sajnos) ha már véglegesített, nem tud elküldeni.

2021. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván senki nem örül egy olyan munkaerőnek, akit mire betanínatak rendesen, kb. abba is hagyja a munkát. De az is teljesen érthető, hogy szükséged van most a munkára (pénz, papírok, stb). Válogatni szintén nincs időd, mert később már főleg nem fognak terhesen felvenni.

Nem a legszebb dolog, de csinálj úgy, mint aki nem tudja. A magánéletedhez semmi köze a cégnek, és az sem tartozik rájuk, hogy mikor derült ki számodra a terhesség. Egyébként sem szokás elmondani a 12. hétig, mert bármikor lehet, szóval hallgasd el nyugodtan. Szükséged van a munkára

2021. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
28%
Persze lehet, nekem pontosan igy volt. 1.5 honapja voltam probaidon mikor ugy gondoltuk, belevagunk a babaprojektba, gondoltam ugysem jon rogton ossze, mire terhes leszek az jo par honap. Na erre rogton terhes lettem. Probaodo letelte utan 4 nappal bejelentettem h terhes vagyok es megyek tappenzre :D ennyi. Ilyen az elet. :D kerestek helyettem mast. 3 ev utan (Mar csak 2) majd ujra latom oket, valami munkat muszaj adniuk mivel teljes szerzodesem van :D nem kell ezt veresen komolyan venni. Az eletnek menni kell tovabb.
2021. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
58%
Ez ritka nagy köcsögség lenne, már ne haragudj! Mivel terhes vagy, ki se rúghat téged. Előbb kellett volna gondolkodni gyerekvállalás és munka tekintetében, nem eszetlenül beszülni. Tudom, tudom, nehezen jött össze a baba, évekig próbálkoztatok, de mindhiába, tudjuk már a sablon szöveget. De ez kibszás. Nemcsak a munkaadódd szemben, hanem a magyar nőkkel szemben is. Most miattad még elővigyázatosabbak lesznek azon a helyen, hogy ne vegyenek fel potyára embereket. Te majd elevickélsz, de azokon a nőkön fog csattanni az ostor, akik majd jelentkezni fognak az állásra.
2021. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
33%
Jaj vagyis nem pontosan bocsi, en kozben lettem terhes. De ettol fuggetlenul semmi kozuk hozza. Ha nem kerdezik, nem vagy koteles bejelenteni.
2021. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk volt egy ilyen csaj, nem örültek neki, hogy a próbaidő leteltének másnapján élmény táppénzre, főleg hogy előtte pár héttel ugyanezt csinálta egy másik csaj (értsd:kb 2 héttel előbb).

Na mindegy, genyóság volt toluk mindenki szerint de én is és szerintem mindenki ezt csinálta volna a helyükben ha egyszer rá van szorulva a csed, gyedre... akkor magadat meg a gyereket nézed, nem a munkáltatót.

2021. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Megcsinálhatod de arra készülj fel, hogy ha mész majd vissza dolgozni akkor nem fognak tárt karokkal várni.
2021. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
A volt főnököm kétszer járt így, utána már fel se vett szülés előtt álló nőket. Majd amikor a gyerek után újra munkát keresel, ne panaszkodj, ha sok elutasítást kapsz.
2021. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

"3 ev utan (Mar csak 2) majd ujra latom oket, valami munkat muszaj adniuk mivel teljes szerzodesem van :D "


Muszáj visszavenniük, aztán másnap ki is rúghatnak, mert nem leszel már védett. Egyébként hacsak nem valami gyári munkás vagy, már Magyarországon is elterjedt, hogy felhívják a korábbi munkáltatódat. Nem biztos, hogy pozitív véleményt kapnak.

2021. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!