Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában elö/ vagy itt élt...

Angliában elö/ vagy itt élt kismamák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 hetes terhes vagyok jelenleg.

Úgy néz ki, hogy páromnak lenne otthon egy jó állás lehetöség, amit kár lenne kihagyni.

Itt is jó melóink vannak, én is dolgozok mèg, de mindig is szerettünk volna haza költözni.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha úgy döntünk, hogy haza megyünk a szülés elött, akkor innen nem kapnám meg a maternity pènzt, ugye? Mármint ha maradnánk és dolgoznék, és megigényelném amikor lehet.

Tehát ha megigènylem, utána nem élhetnék másik országban?

Sajnálnànk itt hagyni azt is, nem sok, ès nem sokáig fizetnék ugye, de mégis csak itt dolgozok, élek 10 éve, többet kapnék, mint otthon.

Az ötlet onnan jött, hogy valaki egyszer régen mesélte, hogy otthon szült, de innen kapta a pénzt. Csak nem emlékszem pontosan minden részletre.

Ha valaki jártasabb a témában és tudna segíteni, akkor megköszönném.



2021. máj. 5. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért itt is van health visitor check up, menni kell oltatni, 6 hetesen gp is rádnézne. Szerintem hacsak egyik rájön hogy nem vagy az országban, akkor megvonják.
2021. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van barátnőm, aki így költözött haza. Innen kapta a maternityt, de addig nem kaphatott családi pótlékot.

Lépj be az ITT-HUN hazaköltözni vágyók facebook csoportba, ott sokszor volt ez téma. Azt hiszem az S2-es nyomtatványra is szükséged lesz.

2021. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, vagyis Angliában nem igényelheted a child benefitet, de Mo-on igen. Ha lejár a maternity, akkor pedig felmondasz (szabikat ne felejtsd) és utána el tudsz menni munkanélkülire és igényelni a gyed-et a gyerek 2 éves koráig.
2021. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Mi tavaly költöztünk haza, most várjuk a babát. Én is aggódtam, hogy rosszabbul járok, ha itthon megyek el gyedre+gyesre mintha kint. De kiszámoltam, hogy összesen mennyi lenne, és végülis itthon több lesz, mert itt 3 évig jár, kint meg csak 10 hónapig. Arról nem is beszélve, hogy 10 hónapos babát bölcsibe adni...visszamenni dolgozni,és csak 15-20 óra van hetente ami támogatott, azon felül fizetni kellene.
2021. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1es: igen, mi is gondolkodtunk ezen is. Csalni semmiképp nem akarnàk, csak ha van ilyenre lehetöség tényleg.

2es: köszönöm a tippet, megpróbálok utána járni, nekünk nincs facebook-unk, de talán majd segít valaki.

4es: hát igen, teljes mértékben igazad van. Jobb lenne, a folyamatos pénz, de pl nekem otthonról mindenki azt mondja, hogy alig kapnék valamit, nem éri meg. Ez igaz? Nem tudom például, hogy járna-e nekem, mivel itt volt csak munkaviszonyom. Próbáltam rákeresni, de mind olyan jött csak fel, ha itt született meg a baba.

2021. máj. 5. 16:54
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja ès, hogy most, hogy kiléptek az EU-ból, ki tudja, hogy vannak ezek. Minden oldalon azt látni, hogy eu-s tagországról beszélnek.
2021. máj. 5. 16:57
 7/13 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


Mivel ebben vagyunk benne, pont most a napokban számoltuk ki. A 3 év alatt összesen kb. fél millió forinttal fogok többet kapni itthon, mint a 9-10 hónap alatt kint kapnék. Annyi, hogy a kinti munkaviszony után kérni kell az álláskeresési járadékot itthon (az alapján számolják ki, mintha itthon lett volna bejelentett minimálbéres állásod) és onnan elmenni CSED-re és GYED-re. A GYES-nél már nincs ilyen macera, az alanyi jogon jár.

2021. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy érdemes minél gyorsabban elvágni a kinti szálakat, hogy legyen tb-d és tudjál menni a kötelező vizsgálatokra. Amíg nincs, addig magán orvoshoz tudsz menni. Én így csináltam, de egyébként kismamáknak soron kívül rendezik a tb-t, nem kell rá sokat várni.
2021. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért nem feltétlenül jársz itt rosszabbul.

Ha jogosult vagy universal creditre, akkor ugyanúgy otthon lehet maradni a gyerek 3 éves koráig.

2021. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Igen, ha kapsz kint lakhatási támogatást, úgy megérheti kint maradni. Van olyan ismerősöm, aki jogosult rá, és ő egyelőre nem is tervez hazaköltözni.

Bár a terhesgondozás nem olyan alapos, mint itthon. Van kb. két UH egész terhesség alatt, az utolsó talán a 20. héten. Én örülök hogy nem ott jött végül a baba, mert nálam pl. a 32. héten derült ki hogy gond van, és bent is tartottak megfigyelésen. Semmilyen tünetem nem volt, úgyhogy még jó, hogy itt gyakrabban ránéznek. De ez már egy másik téma. ☺️

2021. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!