Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet has keményedést...

Honnan lehet has keményedést megkülönböztetni a puffadástól? 16 hetes vagyok, órák óta hatalmas az egész alhasam köldök felett picivel kezdődik a gyomrom alatt és egészen leig, mint egy nagy dinnye, feszül.

Figyelt kérdés

Keményedésnél is sokszorosára nő a normál hastérfogat?

Amúgy még alig látszik valami, de most olyan mintha lenyeltem volna egy sárgadinnyét.



2021. máj. 9. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez puffadás. A keményedés az olyan,mintha egy betongolyó lenne a hasad belül de akkor nem nő meg
2021. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Puffadás...


Ha keményedne lenn érezned és ahogy az első hozzászolo írta, tök olyan érzes mjnt egy betongolyó

2021. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A keményedést nem fogod eltéveszteni, nyugi.


Akkor összeugranak az izmok, és ahogy írták, a hasad egy betongolyóvá változik.


Pár mp-ig, esetleg 1-2 percig tart. Utána elmúlik.

2021. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kemènyedès baromi kemèny, mintha egy labda lenne a mèhedben.
2021. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos kiderült hogy keményedés, kőkemény a hasam alja, húzodik lefelé, fájni nem fáj, de menni is nehéz. És csak az intenzívebb mozgás váltja ki. 16. hétig nem volt ilyen, mozogtam is ahogy régen is, mármint óvatosabban persze, de azóta már a nordic walking se megy, ami ugye intenziv gyaloglás, ha megemelkedik pulzusom akkor jön keményedés, de nem pár pillanat, hanem akár fél órára kőkemény vagy többre, ahogy beültem az autóba nagyon gyorsan elmúlt nyomtalanul. Ez után természetesen max sétálok, esetleg kismama torna, ami nem ilyen intenzív amit még gondoltam megpróbálok hátha...az a fura, hogy semmi más nem váltja ki ez a kenményedést, a házi munka, egész napos jövés-menés, hajolgatás, semmi baja csak ha sportolnék kicsit. Szomorú vagyok, mert még 17. hetet kezdem ma meg és nem akarok a 40. hétig tespedni, szükségem van mozgásra mert van egy kis gerinc sérvem, ha elhagyom magam végén nagyon fog fájni.
2021. máj. 12. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokat keményedtél terhesen?hogy vagy krédező a babáddal?
2022. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen rengeteget, a 16. Héttől és ha jött valami hidegfront mozdulni sem mertem annyira és nem csak pár másodpercig... erre 36. Héttől megszűnt a keményedés pedig a Mg-t is abbahagytam...vegul 42.+0.napon bujt csak ki a fiam miután már majdnem indítottak. Esze agában sem volt nyílni a megszájnak odáig sor utána se nagyon akart. 12 óra vajúdás utan jött burokrepesztes meg az oxitocin amit szinten kaptam vagy 10 órán at mire meglett a fiam.
2022. aug. 25. 14:07
 8/8 A kérdező kommentje:
A fiam teljesen egészséges baba, egy kis örökmozgó most lesz 10 hónapos már lépeget kapaszkodva be nem álla szája. :)
2022. aug. 25. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!