Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen beoltatod/oltattad...

Terhesen beoltatod/oltattad magad a Covid 19 ellen?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 10:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Majd akkor miután megszületett a baba
78 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Még nem töltöttem be a 12 hetet, egy hetem van addig. Nagyon vacilálok, de valószínű az oltás fog győzni.

Viszont, amit több orvos ismerősömtől is megkaptam, hogy ebben az esetben, hogy csak egyet kaphatunk, lehet érdemesebb lenne nyár vége felé kérni, hogy friss legyen a 4. hullámra. Amiben egyébként van logika. Nyilván, aki addigra már nem lesz várandós, ő oltasson most.

2021. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Eszembe sem jutott,hogy oltassam magam,pláne terhesen!!Még szoptatok,így sem adatnék be magamnak semmit.
2021. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Én beoltattam magam, és csöndben reménykedem, hogy a nyár végén, még a szülés előtt pár héttel megkaphatom majd a másodikat is (tehát hogy addigra megváltoztatják a szabályt). Ha valami oltáskikerülő mutáció miatt módosítanak a vakcinán, akkor azért, ha csak egy újabb hullám jön, akkor azért, hogy minél jobb alapvédettséggel szülessen a baba. Hallottam is olyan történetet, hogy valakinek 38 hetesen mégiscsak engedélyezték a második oltást a nőgyógyász javaslatára, szóval nem biztos, hogy reménytelen az ügy.
2021. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Két szomszéd faluban két egészséges terhes halt meg, egy hét alatt. Nem kérdés, oltatok.
2021. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Igen, beoltattam magam 33 hetesen mivel több alapbetegségem van illetve ősszel megyünk külföldre.
2021. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Én múlthét hétfőn jeleztem a háziorvosnak, hogy kérnék oltást. Azt mondta ő adja le a nevem telefonszamomat az oltó ponton, de még nem hívtak. Kíváncsi leszek hány nap az átfutása.
2021. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
Szoptatok,szombaton kaptam a masodikat. Az elejen vacilaltam volna kismamakent, de hamar elmult a ketsegem,igy ha terhes lennek IS beadatnam magamnak. (Decemberben szultem,igy engem meg nem erintett a terhesseg alatti oltakozas.)
2021. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Szoptatás alatt oltattam, túl vagyok kettőn. Terhesen is beadattam volna.
2021. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem lennék terhes bíznék az immunrendszeremben, és nem aggódnék pár nap láz miatt sem, ahogy influenzára se szoktam oltani magam.

De a terhes immunrendszer eleve gyengébb, és a magzatra is hatással lenne ha lebetegednék. Úgyhogy oltás.

2021. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Simán beoltattam magam és semmi bajunk nem lett. Most várom mikor lesz hivatalos a 2. oltás szülés előtt(háziorvos véleménye nem érdekel, azok már többször is hibásan döntöttek életemben, kivárom a kormány által jóvá hagyott rendeletet). Addig is az egy oltás is valami és továbbra is maszk az utcán és kézmosás amikor hazaérek.
2021. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!