Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 12.hét előtt jelentem be a...

Ha 12.hét előtt jelentem be a munkáltatómnak, hogy terhes vagyok, akkor még kirúghat?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta, hogy ő úgy tudja 12.hét előtt még elküldhetnek. Valóban igaz ez? Azt mondta csak akkor mondjam el előbb, ha jó a kapcsolat köztem és a főnököm közt. Most 8+3 napos vagyok, viszont valószínűleg úgy alakul, hogy a 11.héten kénytelen leszek elmondani a munkahelyemen. Ebben szeretném a segítségeteket kérni :( Előre is nagyon köszönöm!

2021. máj. 12. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már akkor is védve vagy, amikor Te még nem tudsz a terhességedről.
2021. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első pillanattól védve vagy, bármikor elmondhatod.
2021. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

* de ha gond lesz és mondjuk 12. Hét előtt vagy után elmegy a baba, akkor már nem vagy védett.

De ugye 12. Hetet mondják vízválasztónak.

Szoval akkor mondd el, ha úgy gondolod, nem rúg ki akkor sem, ha véletlenül mégsem leszel terhes pár hét múlva. Most még relatív magas %ban előfordulhat missed ab.

2021. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a terhességi hét számít.

A lényeg az, hogy ne próba idődet töltsd mikor bejelented a terhességet, a szerződésed ne határozott idejű legyen.

Ha próba idő alatt jelented be simán elküldhet indok nélkül.

A határozott szerződésed meg mem kötelea meghosszabbítani.

2021. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére a próbaidő már egy éve letelt, szóval ez sem kizáró ok.

Tehát akkor igazából olyan nagy gond nem lehet. Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2021. máj. 12. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!