Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszülés lesz?30 hetes...

Koraszülés lesz?30 hetes kismama vagyok. Hetek óta keményedek. Eddig is volt ami fájt (mentsruációs görcshöz hasonlóan), de az elmúlt két napban bár napi 2-3 fájdalmas keményedés van azok nem fél percig, hanem 4-5 percig tartanak a görcsöléssel.

Figyelt kérdés
3napja vizsgáltak, teljesen zárt voltam a méhnyak van kicsit rövidülve? Lehet koraszülés lesz?

2021. máj. 17. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi magnéziumot szedsz?
2021. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha 2 napig rendes fájásaid lennének, már rég megszültél volna.
2021. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Naponta 2x 3x fordul elő, hogy fáj is. Rendszeresen vizsgál orvos ezekkel a panaszokkal. Tapasztalatok érdekelnek, mivel első baba nem tudom mennyire normális ez 30 hétnél.

4x2 Magnerotot szedek.

2021. máj. 17. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet készül a tested a szülésre. Front is közre játszik.

Én első terhességemkor magnerotot szedtem vegig, bevált.

Most A másodiknal egyszerűen nem hatott.. hasonló panaszaim voltak mint neked. Majd kipróbáltam a magnesolvot, az nagyon jól elmulasztotta 1 tasak is, de sajnos ment a hasam tole. Szoval kerestem masik mg, rossmanban találtam mg+b6 (pontos márkát nem tudom) napi 2 szépen elmulasztotta a görcsöket.

Nemrég, mikor esett a hó igy tavasszal olyan erős görcsökre ébredtem mint mikor vajúdtam. Magnézium nem mulasztotta el, így ittam 1 dl vörösbort. (Egyébként 2019 év eleje óta nem ittam egy kortyot sem, mert azóta vagy várandós voltam, vagy szoptattam).

És szepen helyre tett. Akkor azt hittem megszülok:)

Most 32.hetes vagyok, nincsenek szerencsére keményedéseim, de 2 hónapot biztos szenvedtem vele.

Próbálj ki másik magnéziumot. Úgyis 34 vagy 36.hétig kell szedni. Utána kell elhagyni.

Boldog babavárást <3

2021. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Igazából ez nálam kb 5 hete ennyire durva (a kemenyedések) és lelkileg meg idegileg már teljesen kivagyok. Remélem még 2 hetet kibírunk egyben... utána már tényleg nagyon jó esélyei lennének, de én még az életemben nem félten így mint most.
2021. máj. 17. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Ha 5 hete érzed és egyben vagy, 3 napja látott orvos és nem talált problémát, akkor nem fogsz megszülni 30 hetesen....
2021. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 20dik héttől keményedtem. 30dik héttől a keményedések már fájtak is, napjában 10szer biztos keményedtem. 32dik héten mentem ismét az orvoshoz, akkor megvizsgált, 1000 volt a méhszájérték. Már addig is dupla adag magnéziumot kellett szednem. Onnantól pedig felírta a Diaphyllint is. Mindkettőt 36dik hétig kellett szednem. A 35dik hétig nem változott a mehszáj érték, de ahogy abbahagytam, 1 héten belül elment a nyákdugó és megszültem.

Nem tudom hogy mennyire játszott közre, hogy elég problémás terhesség volt. Elején nem volt sárgatest, akkor progeszteront kellett szednem, majd cukorbeteg is lettem.

2021. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tanácstalan_lány ***** válasza:
100%

Arra figyelj, ha rendszeressé válnak a kemenyedesek, ami ugye mehosszehuzodas. Nekem is a.30. héten kezdődött, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, 32 hetes kontrolon kiderült,hogy baj van. 34+3 hetesen szültem,úgy,hogy előtte háromszor is leállították a szülés beindulasat a két hét alatt.

Szóval, érdemes odafigyelni. Ha rendszeres időközönként jelentkezik, esetleg rövidül két osszehuzodas között az idő, mindenképp orvoshoz kell menni. Egy NST/CTG vizsgálat fény deríthetünk arra,ha gond van.


Nem akartalak megijeszteni, S lehet nincs is baj,.de.jobb figyelni.

Minden jót Nektek!

2021. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy koraszülés lesz, van aki így görcsölget a 40. hétig, ha úgy látná az orvos, hogy koraszülés lesz, akkor már bent feküdnél és kapnád a tüdöérlelöt, ami növeli a koraszülöttek esélyeit, úgyhogy szerintem nem gondolja esélyesnek, hogy szülés legyen hamarosan.
2021. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen mehösszehuzodast mero applikacio mobilra, az pl korhazba kuld ha rendszeresen vezeted az eltelt idot es a fajdalom hosszat es gond van.


Nekem 3x 20.hettol voltak kemenyedesek, teljesen normalis vegigvitt terhessegek voltak, harmadiknal akkor volt sok kemenyedes, amikor naponta setaltam 5-6kmt akkor a doki azt mondta h sok magnezium es pihenjek. Ha teheted, pihenj napkozben is.

2021. máj. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!