Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhesen is hasmenés...

30 hetes terhesen is hasmenés a szülés közeledtét jelzi? Olvastam több helyen, hogy a szülés beindulásának előjele lehet.

Figyelt kérdés

Elég sokszor szoktam keményedni. Ez hetek óta tart már, Magnerotot szedek, de nem ment tőle eddig a hasam (10 hete). 2 napja fejeztem be az antibiotikum kúrát. Lehet attól megy a hasam?

Nagyon félek a koraszüléstől.



2021. máj. 19. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az antibiotikum.

Probiotikumot és hüvelyflóra visszaállítót használj!

2021. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak 2 nappal a befejezése után? Nem hamarabb kellett volna? Melyiket lehet használni várandóság alatt?
2021. máj. 19. 22:02
 3/8 Tepfal ***** válasza:
51%
Ilyen kérdésekben komolyan a gyakorira akarsz hagyatkozni, ahova boldog-boldogtalan írhatja a hülyeségeit? Kérdezd meg az orvosod.
2021. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megfogom kérdezni. Nem vagyok felelőtlen! :) pusztán este fél 11-kor nem fogom felhívni. Gondoltam esetleg tapasztalatra kiváncsi vagyok. Ami nem azt jelenti, hogy ész nélkül rohanok a patikába.
2021. máj. 19. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Normaflor nagyon jó hasmenésre, de bármelyiket lehet szedni.
2021. máj. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 30 hetesen még nem a szülés közeledtét jelzi. Nekem antibiotikum nélkül volt egy 5 napos hasmenésem a 31. héten.

Az antibiotikumszedés akár hetekkel vagy évekkel később is éreztetheti a hatását azáltal, hogy meggyengíti a bélflórát és az elindul lefelé a lejtőn, de véglegesen lehet hogy csak később borul meg. Pl. egy stresszesebb időszak után. Így tudnak krónikus bélgyulladások is kialakulni, hogy mindig csak rombolódik a bélflóra és egyre kisebb mértékben áll helyre, míg aztán átlép egy pontot és akkor helló, jönnek a krónikus - nem is feltétlenül emésztőrendszeri - tünetek.

Bármelyik probiotikum tolható várandósság alatt, s már csak azért is fontos, mert a hüvelyi szülés során indul be a baba addig steril beleinek a probiotikumokkal való benépesülése, úgyhogy nem mindegy, hogy a bélflórád és hüvelyflórád (összefüggenek) jó állapotban legyen. Meg ezt szolgálja újszülött korban a sok bőrkontaktus is a babával. Jó, csak nagyon kis dózisú és drága probiotikum a Bio-kult, de jó a Béresé is, végszükség esetén a Jutavit is megteszi. A Normaflore csak antibiotikum alatt indokolt, mert rezisztens törzs van benne, a probléma, hogy csak egyféle és az is nagyon kicsi mennyiségben. Hüvelyi probiotikumnak meg a legpraktikusabb a Gynophilus, mert az nem tabletta hanem kapszula, így nem okoz nagy mennyiségű folyást.

2021. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a félelmek, stresszelés is okozhat hasmenést idegi alapon, de ha nem is okoz, akkor sem jó neked. Próbálj relaxálni és bízni a testedben. Ha az első trimeszterben megtartotta a babát, akkor fel van készülve arra, hogy kihordja.
2021. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

1. Vagyok hüvelybe én is a gynophilust javaslom.


Szájon át én előre szoktam már a Normaflort de nagyon segît ha joghurtot ( nem joghurt szerű valamit) is eszel

2021. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!