Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki az, aki végig be mert...

Ki az, aki végig be mert venni normális fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

Mivel ez egy anonim oldal, kíváncsi vagyok ki az aki szedett normális hatóanyagtartalmú fájdalomcsillapítót a terhesség alatt. Normális alatt a Flector, Cataflam, Tramadol, Contramal stb gyógyszereket értem, nem a lepkeszellő paracetamolok vagy Nospa, amik konkrétan semmit nem érnek.


Lett-e valami baja a babának?



2021. máj. 20. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Tramadolt mire gondolod? Nem terhesen sem szedném.


Én nem szedtem mert nem volt semmilyen fájdalmam, de rokon szedte időszakosan migrénre szerintem az algopyrintől kezdve a cataflamig mindent. Minden héten több rohama volt.

2021. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szegény :( És egészséges babája született?


A Tramadol csak példa volt, hogy az is a hatásos gyógyszerek között van.


Én Flectort veszek be néha, mert olyan epegörcsöm van, hogy vajúdási fájdalmaim vannak és semmi más nem használ. Már csak 6 hét a végéig de sokszor érzem, hogy azt nem érem meg :( Heti 1x biztosan begörcsöl a diéta ellenére is, a baba már nagyon nyomja a szerveimet :(

2021. máj. 20. 18:51
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem zabálod nyakra-főre a gyógyszereket, egy 100mg panadol is megfelelő.

Rendesen gyógyszer ellenes vagyok, vagy inkább úgy fogalmaznék, nagyon aggódok amiatt, hogy esetleg gyógyszerfüggő lehetek valamikor, ezért kb évente egyszer szerek be valamit, előtte természetes fájdalomcsillapító módszereket próbálok.

2021. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen, úgy tudom nem volt semmi gond.


Nem akarták kivenni az epéd? Anyósom anno férjemmel járt így, őt héthónapos terhesen emiatt meg is műtötték.

2021. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Én kétszer vettem be Flectort a 2. trimeszterben. Olyan fogfájásom volt, hogy nem volt más választásom amíg eljutottam fogorvoshoz. Semmi baja a babámnak, már 8,5 hónapos.
2021. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem csinálnak vele semmit amíg nem vagyok életveszélyes állapotban (nem lázasodom és nem sárgulok be). Majd szülés után :(

33 hetes vagyok, jó lenne már kihúzni valahogy a végéig...

2021. máj. 20. 19:08
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Én algopirynt szedtem, napi kettőt hetekig, utána megnézték a babát uh-n, hogy nem lett-e baja, cataflamot is szedhettem volna a nőgyógyász szerint, de nem akartam, inkább kibírtam, a 36. héten vették ki császárral. Nem lett semmi baj.
2021. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Cataflamtól vagy a foggyulladástól, máig nincs egyetértés a dokik között, barátnöm koraszült. 1 hónapig volt pic-en a baba, nem lett maradandó baja hála az égnek. Óvatosan, dokival egyeztetve, de ki tudja... 🤷‍♀️
2021. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a 17. héttől a 23. hétig gyakorlatilag egybefüggő migrénem volt, minden egyes nap úgy hasogatott a fejem, hogy munkából hazaérve 6-kor már aludtam mert egyszerűen nem bírtam így létezni. Amikor már egyszer úgy éreztem, hogy megőrülök olyan elviselhetetlen volt, akkor bevettem egy szem Cataflamot. Semmi baja nem lett a babának.
2021. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
En algopyrint szedtem végig. Semmi baja nem lett de ezt amúgy szabad is.
2021. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!