Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismamák hogy vagytok?

31 hetes kismamák hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Első babámat várom, 31 hetes vagyok.

Nehezen bírom már a hosszabb mozgást, házimunkát, főleg ebben a nagy melegben, de leginkább az izgalom ami nagyon erősen érik bennem.

Félelem van bennem, mivel első baba nem tudom mire számítsak, milyen fájdalomra készüljek, izgulok hogy fogom bírni.... Most minden keveredik bennem :)

Ti hogy bírjátok a minden napokat?

Van bennetek félelem? Ki merre fog szülni helyileg? :)


2021. jún. 4. 09:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia. Én is nehezen bírom. A hosszabb séták már csak köztes pihenésekkel mennek. A lépcsőzés is eléggé nehéz már. Gyakran légszomjam lesz. A legrosszabb, hogy mostanában sokat sírok. Tegnap előtt és tegnap is sokat sírtam. Nagyon féltem a kicsit. :( Nekem is első baba lesz és sajnos a férjemmel elég sok nézet eltérésünk lett mostanában... Én nagyon várom, hogy megszülessen :) Félek és izgulok is egyben. nagyon sokat gondolkozok ezeken a dolgokon. Budapesten fogok szülni. 31 hetes vagyok én is
2021. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én 30+4 hetes vagyok.

A fáradtság nálam is nagyon hamar jön, de közben meg állandóan rendezkednék itthon. Főleg a babóca cuccai között. A refluxom is szörnyű. Harmad annyit bírok megenni egy étkezésre mint eddig. A hizást eddg szerencsére megúsztam. (Pocakot leszámítva).

Én is izgulok a szülés miatt, ugyanakkor nagyjából tudom mi vár rám, mert már van egy gyerekem. Természetes ha izgulsz. A gyereket is féltem természetesen, de csak arra tudok gondolni, hogy hamarosan a kezemben lesz a kiscsaj:). Fiad, vagy lányod lesz?

Én Zalaegerszegen fogok szülni.

2021. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A sírás nálam is probléma mostanában. Sokszor a semmiből tör rám, vagy sajnos nálam van, hogy apróság miatt ráförmedek a páromra aztán sírással végződik a vita.

Igyekszem visszafogni magam és viselkedni, de nagyon nehezen tudok parancsolni a hormonjaimnak, pedig muszáj lenne mert én néha már borzasztóan sajnálom a párom 😅

A légszomj engem is gyötör. Bár engem este mikor aludnék 🤦‍♀️😅 Napközben valahogy elkerül.


Jó lenne ha nekem is lenne viszonyítási alapom mégis mire számítsak szülésnél. Ez a tudatlanság nagyon rossz. Sok minden miatt izgulok. Most a végére GDM-es is lettem, az elejétől vérnyomáscsökkentőt szedek ráadásul, nem vagyok egyszerű eset... Lélekben már császárra is készülök 🙄

Én is szintén Pesten fogok szülni, első babám kisfiú lesz.

Nektek kisfiú, kislány? :)

2021. jún. 4. 10:26
 4/12 anonim válasza:
Hát nagyon remélem, hogy szülés után minden rendbe jön.. Mostanában visszatért az is, hogy sokat alszom. A légszomj nálam is este jellemzőbb. Én próbálok a legrosszabbra felkészülni a szülés terén és akkor csak jobb lehet. Bàr titkon imádkozom, hogy ne 20 órát vajúdjak :D Igen, kicsit én is paramami vagyok :D Nekem kislány lesz. 1-es voltam
2021. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is 30+4 hetes vagyok.


Egyre nehezebben "mozgok", most jön ki a terhes része :D. Nekünk is első baba, kisfiú lesz. A sírás az nálam is megvan, szinte mindenen eltudnám magam sírni. Az éjszakáim egyre rosszabbak, forgolódom, hülyeségeket álmodom, nem tudok aludni.

A babánk este elégge megijesztett, mivel nem tudtam aludni, vártam, hogy mozogjon, nem igazán szeretett volna. Na ahogy felkelt a nap, felkelt ő is. :)

Nektek is kevesbé intenzíven mozog "nincs annyi helye"? Csak nyomkodja magát?

2021. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, már 33 hetes vagyok.


Én a mai napig dolgozom, elég aktív vagyok.


Tegnap délutan pl a babaszobát festettük ki, bútorokat pakoltam, festettem szorgalmasan.


Hétvégen még egy 5km-es túrara is volt erőm. Most hetvégén lánybucsuba megyek, jövő hétvégén esküvő. Legjobb barátnőm ferjhez megy, ki nem hagynám.


En mazlista vagyok. Azon kívül, hogy nagy a hasam, semmi jele hogy terhes lennék. Sem fizikaigag, sem sehogyan.


Van egy 2 és fél évesem, vele is ugyan ugy kell foglalkoznom, emelgetnem, stb. Vele a 38.hétig dolgoztam, utana meg megölt itthon az unalom. 2naponta füvetvágtam, kertet rendeztem stb.


Székesfehérváron fogok szülni.

2021. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem teljesen változó a mozgás

Ha rossz idő van szinte nem is mozog egesznap. Néha már megijeszt. Most hogy egy pár napja ilyen meleg van, változóan aktív. Van hogy egésznap mocorog, van hogy csak reggel meg este érzem kicsit.

Nálam még van helye azért szerintem 😅 én nagyobb súlyról kezdtem a terhességet.

Este nekem mindig mocorog, hajnalban ha megébredek én sem érzem és én is megijedek, hogy baj van de leginkább azért mert még mindig előfordul, hogy arra kelek fel, hogy hason alszom, 🤦‍♀️ tudom, hogy ettől nem lehet baja, mégis megrémíszt, hogy igyekszem oldalt aludni és hason ébredek 😅

2021. jún. 4. 11:01
 8/12 A kérdező kommentje:

Bár nekem lenne ennyi energiám mint neked 6os😬😱

Bár a baba velünk lesz egy szobában, most elkezdtünk a házhoz hozzá építeni még 1 kis szobát, úgyhogy van mit csinálni, de őszintén én nagyon nehezen bírom.

Úgy irigylem aki ennyire aktív tud lenni 😏

Sajnos én már a 9.héttől itthon vagyok, ráadásul terhességem elején költöztem a páromhoz 200km-rel arrébb a szülővárosomtól, úgyhogy se rokon, se barát nincs a közelben. Semmi kontaktom nincs a páromon kívül senkivel. Sajna nem ismerek a környéken se senkit. Úgyhogy baromi nehéz.

2021. jún. 4. 11:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezzel a senkit nem ismerek dologgal én is így vagyok.


Mi igaz 2 éve költöztünk, kicsit több. Pont szülés utan 1 hónappal. Azt mikor kicsi volt a fiam azért nem jártunk el, mikor meg nagyobb lett, akkor visszamentem dolgozni. Egyedül a szomszéd 70éves nénivel szoktam beszélgetni 😅

Kis falu, rólunk mindenki tud mindent, de új embereket nem igazán fogadnak be :/


Én a szüleimmel nem tartom a kapcsolatot, pedig 10km-re laknak, anyós 1 órára, de őt meg a hátam közepére se... barátnőim is nagyon messze élnek. Szóval tudom miről beszélsz. A legfőbb beszélgetőtársam a 2évesem, aki kb szavakat mond csak 🤷‍♀️

2021. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hű nem lehet könnyű.

Azért elég hosszú idő ez már emberi kommunikáció nélkül 😅

Én most is nagyon nehezen viselem, nagyon társasági ember vagyok így nekem ez nagy érvágás, hogy ennyire nincs itt társaságom.

És bárhonnan nézem leghamarabb is 3 év múlva lesz nekem is lehetőségem ismerkedni mikor oviba megy a gyermekem és talán lesz nekem is kontaktom más szülőkkel.

Addig sajna marad az online beszélgetés, de nyilván ez sem az igazi.

Én egyedül anyummal tartom a kapcsolatot ráadásul és ő is Ausztriában él, úgyhogy nem egyszerű a helyzet 😅

2021. jún. 4. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!