Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt csak egy...

Ha terhesség alatt csak egy oltást szeretnék felvenni, másikat szülés után, akkor nem kapok védettségit?

Figyelt kérdés

2021. jún. 7. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenkinek megjött az igazolványa már az első oltás után, pedig van mindenféle a családban, Szputnyik, Moderna és Pfizer is. Mindannyian mentünk másodjára is persze, de előtte megérkeztek.

gondolom akkor Pfizert kanál, ha várandósan szeretnéd, csak arra kell figyelni, hogy az ajánlott időn belül meglegyen a második is, de a legújabb eredmények alapján úgy tűnik bőven ráérne később is az ismétlő, sőt majd lehet változik a protokoll is 8külföldön legalábbis sok heylütt igen), így ha túl sok idő nem telik el közöttük, akkor védeni fog úgy is.

elég nagy százalékban véd már az első is belőle, de a teljesebb védelemért a kettő között nem telhet túl sok idő el (három hónap például már biztosan nem).

Amúgy mi a cél? Hogy legyen védettségid és mehess? Vagy amúgy is szeretnél oltatni, csak félted a magzatot a dupla adagtól? Végülis mindegy, ha nem változott április óta (nálunk kábé abban a hónapban oltottak mindenkit), akkor elküldik az első vakcina beadása után.

2021. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretném felvenni a terhesség alatt mindkét oltást ha nem muszáj :( úgy szeretném, hogy fél veszem az egyiket 30 hetesen, a másikat szoptatás alatt. De a védettségi meg persze jó lenne, hogy a nagyobb gyerekkel lehessen menni nyaralni stb.
2021. jún. 7. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak a második oltás után jár védettségi igazolvány. Múlt héten voltam az első oltáson, ott mondta a nővérke, hogy így van, mert sokan nem mentek el a másodikra.
2021. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez érthető, persze.

Hát én nem tudom, szakember nem vagyok, lehet a 10 hét plusz már necces a kettő között, kérdezz meg egy orvost azért. Mert gondolom friss gyermekágyasként sem oltatni fogsz rohangálni, ami természetes, de úgy meg már több, mint három hónap is eltelhet köztük és a hatásmechanizmusa alapján nem ugyanúgy alakítja a védettséget, de elvben az első után is 80%-os, de az tartósan csak az ismétléssel marad fent és tart elég ideig.

jelenleg az Astráé van egyedül kitolva 12 hétre és így még hatásosabb is

A Pfizer protokollja 35 napos, kérdezz utána mi az a maximális idő, ami után még egyáltalán érdemes, mert ha nem lesz hatásos, felesleges, ez esetben az első véd amíg véd, annyira amennyire és meg kell ismételni a vakcinázást később.

2021. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
No, ezt nem tudtam kedves hármas, mi még mind megkaptuk az első után, mindattól függetlenül elmentünk a másodikra is. Ez esetben elnézést a már nem aktuális válaszért, nem tudtam a változásról, lévén minket már nem érint a dolog.
2021. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!