Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek romlott a foga terhessé...

Akinek romlott a foga terhesség alatt, hogy derült ki?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei voltak, mikor vetted észre, mennyit romlott?

2021. jún. 8. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Terhesség alatt semmi tünet nem volt. Mikor meglett a fiam, rá kb 2 hónapra pokolian elkezdett fájni.

Gyökérkezelték, megúsztam ennyivel. (Elötte 1 rossz fogam nem volt). Majd kb 1 év után a bölcsességfogam egyszercsak kettetört, kiderült, belülről szétrohadt. Semmi jele nem volt. Ki kellett húzni.

Pedig kifejezetten a fogakra szedtem vitamint pont ennek megelőzése miatt terhesség és szoptatás alatt is.

2021. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Kiesett egy, aztán fájt is, 7 fogamat kellett kihúzni szülés után, terhességi hányás miatt nem tudtam rendesen fogat mosni, mert azonnal hánytam a fogmosástól is.
2021. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
El kell menni a várandósság alatt fogászati szűrésre. Akkor kiderül, kezelik, és nem kelk kihúzni 1 év múlva.
2021. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Kedves okos 3as!


Képzeld, én a terhesség elején voltam fogászati szűrésen, ráadásul nem a körzetisnél, hanem egy igen neves fogorvosnál a városunkban. Alaposan átnézte a fogaim, makk egészségesek voltak...


Mégis bajom lett velük...


1es voltam...

2021. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
3# butaság. Világ életemben rendszeresen jártam fogorvoshoz,terhesség alatt is voltam és szülés után mégis 1 kettétört,2 gyökérkezelt és 1 kilyukadt
2021. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
3 én vagyok az, akinek hetet kellett kihúzni terhesség után és én is voltam 6 hetesen fogászati szűrésen, minden oké volt. Tönkre tud menni fél év alatt, pláne ha terhes valaki és a magzat szívja ki a kálciumot.
2021. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fájt, begyulladt már terhesség alatt is.
2021. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Fogorvosként válaszolok. Elnézve az előttem lévő hozzászólásokat nem leszek népszerű, de nem is azért írom, hanem hogy eloszlassak tévhiteket.

A magzat NEM SZÍV KI KALCIUMOT a fogakból. Mivel a fog ásványi anyag tartalma állandó, egy pufferrendszerként működik, pont annyira lehet onnan elszívni bármit, mint a csontozatból - pedig ugye csontritkulásban sem nagyon szenvednek kismamák.

A terhességi fogromlás okai a következők lehetnek:

gyakori hányás, amit egy korábbi válaszoló is írt

állandó nassolás, legyen az bármi

elégtelen szájhigiénia: várandóság alatt az íny érzékenyebb a lepedékre, ami miatt könnyebben és jobban begyullad, ami persze vérzéssel jár. Mivel előtte nem vérzett, vagy nem ennyire, sokan tévesen azt hiszik, hogy túl lelkesen mossák a fogukat, emiatt nem takarítják le rendesen a lepedéket és még jobban begyullad. Tehát egy ördögi körbe kerülnek bele.

Előtte is voltak rossz fogak, csak nem került felfedezésre, tipikusan egy évek óta panaszmentes, de rossz fog lángol fel (például bölcsességfogak, gyökérkezelt fogak)


A témáról vitát nem nyitok. Nem érdekel, hogy xy doki mit mondott (én is hallottam nőgyógyász szájából az elszívja a kalciumot kezdetű sztorit, amire én csak annyit tudok mondani, hogy a nőgyógyász anno hallgató korában pont annyira lelkesen járt be orális medicinára, mint én szülészetre pénteken délután). A válaszomat a tanulmányaim, a tapasztalataim alapján írtam.

2021. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 8!

Akkor laikusként kérdezem.

Mielött terhes lettem, elötte voltam fogröntgenen (nem rosszfog miatt, felvetődött a fogszabályzó) semmit nem láttak.

Terhesség elején valami szerkezettel is megnézték a fogaim, rátette a fogra, a gép meg megmondta van-e baj a fognak...


Terhesség alatt 1x nem hánytam, semmivel nem nassoltam többet, mint elötte. Sőt, még annyit se.

Napi 2x fogat mostam, szajzuhany, fogselyem. Alapból használom. 1x nem vérzett az inyem.

Mégis szülés után fél éven belül 1 fogam gyökérkezelni kellett, 1et húzni.

Akkor ez miért lehetett?!


Tenyleg nem vita indítónak szánom, csak érdekelne a véleménye.

(Az én orvosom bizony a terhességre fogta)

2021. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
78%
9es.. erre én is kíváncsi lennék.. nem vagyok terhes, de soha semmi baja nem volt a fogaimnak. Most begyulladt az ínyem és a fogaim is érzékenyek lettek. Az étkezésben lehet valmi. Lehet elszívja a szervezetből a magzat a hasznos anyagok nagy részét? Illetve mit kellene ennek nekem is többet?
2021. jún. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!