Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek romlott a foga terhessé...

Akinek romlott a foga terhesség alatt, hogy derült ki?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei voltak, mikor vetted észre, mennyit romlott?

2021. jún. 8. 11:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Nekem lett csontritkulásom terhesség-szoptatás miatt. Reumatológus mondta, hogy van ilyen. A fogaim is fájtak. Nem mindegy, milyen fajta kalciumot szedsz.
2021. jún. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nem lett velük…

Mondjuk nem hánytam egyet se, meg a cukrosat kifejezetten nem kívántam.

2021. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak terhesség előtt kell fogorvoshoz menni, hanem közben is.

Hó végén megyek első vizsgálatra és már kérem is a következő időpontot.

Addig is reggel, este fogmosás, fogköztisztító és fogatmosok ha esetleg lefekszem napközben aludni. Ha hánynék, fél órával utána is fogmosás.

2021. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Első gyerekemnél a pozitív teszttől szedtem gravidát. Hányni nem hánytam. Nem vagyok nassolós sem. Fogaimnak semmi baja nem volt pedig lehet vicces de epres gyerek fogkrémmel mostam fogat várandósság alatt mert a mentoltól hányingerem volt 😁 de szülés után indultak növésnek a bölcsességfogaim, én a hormonokra fogtam. Sajnos mindegyiket ki kellett műteni mert nem jó irányba nőttek volna 😕

Most szeretnénk testvért, az egyik fogam érzékeny volt, tegnap voltam fogorvosnál, nem látott semmit a doki így röntgenre küldött. Szóval majd most jobban odafigyelek én is és jelentkezem ha most romlanak a fogaim😁 amúgy március óta szedek most vitamint és július óta próbálkozunk. Szóval nálam vitamin hiány nem okozhatja a fogaim romlását.

2021. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is szedtem végig vitamint már tervezéstől, az elsőnél Elevitet, a másodiknál Femibiont, de nekem nem volt elég. 11.
2021. aug. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%
Néha ufónak érzem magam kismamaként, hogy a 3. trimeszterhez közelítve is köszönik szépen a fogaim, jól vannak. Kötve hiszem, hogy aki normálisan eljár félévente kontrollra, 7 fogát kell húzni a terhesség után hirtelen. Nem leszek népszerű, de ez csakis a fog tulajdonosának a hibája. Meg kell tanulni a helyes szájhigiénét, nekem is fogorvos mutatta meg. Az emberek nagy része nem tud fogat mosni, én sem tudtam. Fogselymet is használni kell és hanyagolni a cukros-lisztes cuccokat.
2021. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén fogorvosként szólok hozzá: Nem szív ki semmit a fogakból a magzat! Tévhit erre fogni a romlást!! Az ínyben hormonális hatásra fokozódik az értágulat, vérbő, gyulladt hatású tud lenni, emiatt kíméletesebben tehát elégtelenül mossák!! De ez is csak kisebb fognyaki szuvasodásokat okozhaz max. Az a gond, hogy a kismamák már eleve terhesen jönnek szűrésre, röntgent nem szoktunk csinálni már ekkor, szemmel pedig nem feltétlenül látszik egy alászuvasodott tömés. Ami persze hónapokon belül meg is tud fájdulni. Akinek pedig hetet húzni kellett, annak már előtte is gondok voltak a fogaival, nem fogható a terhességre!!
2022. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!