Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas pulzus a terhesség alatt?

Magas pulzus a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hat hetes terhes vagyok, és a héten voltam nőgyógyászhoz, mindent rendben talált, viszont amit eddig szedtem vérnyomáscsökkentőt a coviogalt, leváltotta dopegytre, két napja szedem, a vérnyomásommal nincs is gond de pulzusom az egekben van.. A házi orvos nem adott rá semmit azt mondta sok folyadék, és pihenés...nem szabad szedni azt mondta.. Volt valakinek hasonló tünete? Hogyan vészeltétek át? Ráadásul iszok sok folyadékot, de így is állandóan pisilnem kell...

2021. jún. 10. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Mit takar a magas pulzus pontosan?
2021. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Én is dopegytet szedek a terhességem elejétől.

A pulzus terhesség alatt amúgy is magasabb ami természetes.

Nekem azt mondta az orvosom 110es pulzusig nincs gond, viszont ha tartósan marad 110 és afelett akkor betaloc.

Ha neked is tartósan nagyon magas 110 feletti a pulzusod akkor sincs baj csak jelezni kell az orvosnak és felírják a betaloc pulzus csökkentőt. Kezelhető 😊

Előtte gondolom elküldenek majd belgyógyászhoz szív ultrahangra, nekem is kellett menni magas pulzus miatt. De nekem nem volt állandó, néha szökött fel 120ra ezért nekem úgy kellett szedni ha láttam hogy magas akkor be kellett vennem egy fél szemet. Ennyi

2021. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nálam felment ma 120 ig éreztem is.... 100 tól lejjebb nem nagyon megy..
2021. jún. 10. 15:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Haza kelett jönnöm a munka helyemről mert rosszul voltam miatta..
2021. jún. 10. 15:07
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem végig 120 volt a pulzusom. Nekem is a Dopegytre cserélte le az orvos.

A mai napig azt szedem mert szoptatok. Hát most se alacsony a pulzusom 100 körül van.

2021. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És neked nem okoz gondot? Én érzem és zavar.. Vagy egy idő után megszokom?
2021. jún. 10. 15:21
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
A dopegyten kívül más vérnyomascsökkentőt is lehet biztonsággal szedni. Érdemesebb inkább kardiológussal egyeztetni, mint a nőgyógyásszal.
2021. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem Betaloc-ot írt fel a háziorvosom.
2021. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem alapból alacsony a vérnyomásom, magas a pulzusom. Terhesen 100körül van. Ha kicsit aktívabb vagyok, felmegy 110-120ra sajnos.

Multkor nagyon rosszul lettem, 150ig felment. Na ott végem volt.


Vernyomás csökkentőt nem tudnak írni, mert a vérnyomásom maga alacsony. Nekem szigorúan meg kell innom napi 4 litert (ez nekem nagy kihívás, mert a fél liter a normám), illetve nem emelhetek nehezet, nem sportolhatok, nem csinálhatok olyant, amiben elfáradok. Iszonyú sokat kell pihennem. Mást nem tudnak velem tenni.


24hkm

2021. jún. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Terhesség alatt tök normális.
2021. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!