Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák,ti szoktatok kertben...

Kismamák,ti szoktatok kertben kapálni,gazolni,füvetnyirni,házimunkát,takaritást csinálni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 14. 08:11
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Ha nem indokolt az ellenkezője, akkor óvatosan, meg amíg bírom szoktam. Arra figyelek, hogy ne hajtsam túl magam, meg igyekszem nem hajolni.
2021. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
84%
Terhes vagyok, nem beteg vagy mozgáskorlátozott... 🤷‍♀️
2021. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
91%
Kerti munkákat nem csináltam egyik terhességnél sem, mert tömbházban lakunk, de minden mást igen.
2021. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
85%
Persze. Szülés előtt 2 nappal még füvet vágtam, meg virágokat rendeztem kint
2021. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%

Persze

Kisterhesen sok mindent a nagyobbikkal a hátamon csináltam.

Amig nem indokolja probléma, addig ezek egyàltalán nem problémas tevékenységek.


Hidratálásra, és nap elleni védekezésre figyeni..

Nem a 40 fokban nyírni a füvet mondjuk.



Naggyal meg a szülés előtti nap költöztem.

( “fitt kismami” voltam)

41 betöltött héten szültem

2021. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%

Igen.

Mindent. Mivel én már szülés előtt itthon voltam egy ideje, így hasznosan ütöttem el az időt.

Délelőtt még a gazt, gallyakat hordtam össze (hogy majd holnap elégetem) éjjel mikor lefeküdtem és próbáltam felcenni a kényelmes pozitúrát, elfolyt a magzatvíz.

2021. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%
Takarítottam, az egyik gyerekkel füvet nyírtam, a másikkal havat lapátoltam, a többit terhesség nélkül sem csinálom
2021. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan kertben gazolni meg ilyen dolgokat nem csinálok sosem, mert lakásban lakunk, de takarítani, házimunkát végezni nyilván szoktam, elvégre attól még, mert terhes vagyok, nem jelennek meg továbbra sem a házimanók, hogy megcsinálják helyettem (fene beléjük, pedig nem bánnám). Amikor a nagyobb gyereknél bekapcsolt a fészekrakó ösztön, akkor kb mindent IS csináltam, ablakot mostam, bútorokat húzgáltam 38 hetes terhesen, hogy mindenhonnan kitakarítsam a port és a pókhálókat, hajolgattam és rendeztem mindent. Most meg már csak azért is rendet és tisztaságot kell tartani, mert a nagyobb gyerek nehogy már mocsokban játsszon itthon, meg egyébként is ha egy kis porszívózás megterhelne, akkor vele úgy mégis hogyan tudnék foglalkozni? Attól ő még ugyanúgy itt van és bizony sokszor kell emelgetni (még csak most lesz 2 éves), szaladni utána meg minden ilyesmit, szóval nekem pl a házimunka a legkisebb probléma az életemben jelenleg :D


Ha lenne kertem, akkor ott is az alapokat elvégezném. Ha nagyon rosszul érezném magam, füvet nyírni meg kapálni lehet, hogy nem állnék neki, de azért alapvetően egy kis kerti munkától semmi baja nem lesz senkinek sem.

2021. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
84%

Igen, persze. Mikor a kiírt napon nem indult be, ki is mentem gyorsan a kertbe kapálni, hátha majd attól :D De nyilván nem.


Arra figyeltem, hogy nehezet ne emeljek és ne kelljen hajolgatni, csak négykézláb mászni vagy guggolni, de ennyi.


Azért, mert terhes voltam, még nem állt meg a világ, ugyanúgy vinni kellett a háztartást és a kertet. Természetesen, ha bármi probléma lett volna és kímélni kellett volna magam, akkor nem álltam volna neki gazolni.

2021. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
61%

Mielőtt befeküdtem a kórházba terminustúllépéssel, azelőtti napon, egy szép téli vasárnap barkácsoltunk egy fűrészbakot. 😂 Közben egy nagy tégla volt a földön, azon lépcsőztem folyamatosan, hátha segít a babának elindulni... Olyannyira semmi hatása nem volt, hogy a kórházban egy hétig minden nap sétálgattam fel-alá a negyedikre, de semmi...

Egyébként mivel homeofficeban voltam, és tél volt, én hordtam be minden nap a tűzifát (nem azért, mert a férjem nem tette volna meg, hanem mert nekem volt hozzá kedvem és időm), én mostam a kocsit, és minden nap tornáztam is. Ugyanolyan aktív voltam, mint előtte, mégis nulla problémával 41+3-on szültem 😂

2021. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!