Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megint alakul a GDM?

Megint alakul a GDM?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok. Nem olyan régóta elkezdtem mérni a cukromat étkezések után, mivel az előző terhességemnél GDM-es voltam.

Egyelőre nem tartok szigorú, 160g-os diétát, de arra odafigyelek, hogy lehetőleg nem eszek fehérlisztes dolgokat, édességet.

Eddig 1x, este mértem egy magasabb, 7,4-es értéket, akkor kivételesen édességet is ettem.

Azóta kisebb odafigyeléssel, de számolgatás nélkül, max. 6,6-ig ment fel, de javarészt 6 alatt szokott lenni étkezések után 1 órával. (A 6,6 a mai ebéd után volt, ami karfiol leves tésztával, zöldborsóval + egy nagyobb adag tejszínes-mustáros csirke volt, durum tésztával.)

Szerintetek ilyen étkezések mellett, ennyi idős terhesen megint megyek a GDM felé?


2021. jún. 21. 15:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a mai értékhez hozzátartozik az is, hogy ebédre jól tele ettem magam, utána pedig nem mozogtam semmit, hanem lefeküdtem aludni egyet.
2021. jún. 21. 15:15
 2/16 anonim ***** válasza:

Általában a 25. hét körül szoktak jelentkezni a gdm tünetek.

Ha nem számolsz, az egyáltalán nem jó mert fals eredményt kapsz. Lehet nem is etted meg a megfelelő ch-t, ezért mérsz jókat.

2021. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát ez so-so. Merj 30-60-90 percre is időnként. De amúgy ha nem eszel olyat, amit nem szabad akkor a 60 perces reális kell legyen. Ja a mennyiség kérdés, de igazából nem olyan lényeges hogy kost 160 vagy épp 140 vagy 180 ha az értékek jók. Azért átlagban mindenki megeszik 150 gr-mot odafigyelés nélkül is csak az nem aki direkt nem eszik ch-t. De úgyis kiderül a 24. heti terhelesen. En nem problémáznék amíg nincs probléma.
2021. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok gdm-es, de direkt utánanéztem a határértékeknek (hogy mihez kell tartani magát aki diétázik), és amit a kérdező írt, az teljesen jónak tűnik az étkezés után 1 órás értéknek. Másrészt pedig javítsatok ki, ha tévedek, de tudtommal a babának a túl magas vércukorszint árt, tehát ebből a szempontból tökmindegy, hogy a kérdező milyen szénhidrátbevitel mellett éri el ezeket az értékeket, ha az értékek jók. Ettől még persze a túl alacsony szénhidrátbevitel nem ajánlott.


Amit még érdemes figyelembe venni, hogy a házi mérők nem olyan pontosak, szóval ha egyszer fura értéket mérsz, akkor egyrészt nem kell pánikba esni, másrészt érdemes lehet rámérni mégegyszer.

2021. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem tök mindegy a ch bevitel, mivel ha kevés a ch akkor a baba idegrendszere nem fog fejlődni!
2021. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
5 igen, de aki nem kerüli direkt az általában megeszik annyit, amennyi kell. Itt csak az a kérdés mi dobja meg cukrot vagy mi nem. Onnantól érdekesebb a buli, ha a kiugrasok miatt az se mindegy hogy mit meg az se hogy melyik étkezésre mennyit eszel.
2021. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

De a gdm-ben nem kb kell megenni annyit. Minimum 160 g ch-nak meg kell lennie pontosan kimérve.

Könyörgöm, dietetikusnak tanulok és gdm-es is voltam, csak tudom.

2021. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
A kerdezonel meg nem igazolt max valoszinusitheto. Tehát aki nem igazoltan beteg, az is éljen úgy, mintha az lenne? En is GDM-es voltam, tudom, mi fan terem. De eszem ágában nem lenne betegként viselkedni, amíg nem igazolt. Barátnőm most varja a másodikat. Elsőnél 11-es terhelés, most meg nem GDM-es.
2021. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jó, lehet sz.rni bele, de jobb az elővigyázatosság. A végén úgysem az anya szív ha megvan a baj. És a 7,4 elég okot ad amúgy az aggodalomra, de csak tömjétek a fejét rossz tanácsokkal.
2021. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Németországban 7,8 vagy 7,9 az étkezés utáni egy órás határ. Mégsem hallani, hogy halomba halnak a csecsemők. Kicsit túl van ez itt tolva.
2021. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!