Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rendszertelen ciklusnál hogy...

Rendszertelen ciklusnál hogy kell számolni a terhesség heteit?

Figyelt kérdés

A luteális fázisom mindig 13 napos (egyszer volt 14), a follikuláris szakasz a hosszabb.


Mikorra kérjek időpontot így az első vizsgálatra? Nem szeretnék túl korán menni, de izgatott vagyok természetesen és kíváncsi.



2021. júl. 17. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb a ciklus első fele mint a 2. attól még nem rendszertelen.

Nekem a 17.napon van ovuláció,32 napos a ciklusom és rendszeres.

Ugyanúgy kéne számolnom a heteket ha terhes lennék mint bárki másnak.

Max.pár nap különbség lenne,de ezért van a terhesség méreteknél hogy tól-ig meghatározás.

Vagy másképp érted,hogy nem rendszeres?

2021. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az első fele változó a második fele stabil. Így van amikor 33 napos egy ciklus de van amikor 42.

A vizsgálat szempontjából érdekel leginkább, nehogy túl korai időpontra menjek.

2021. júl. 17. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem!

Ovulációt akkor ezek szerint tudod mert onnan tudod,hogy 13 nap a menzeszig.

Akkor én ebből indulnék ki,ovuhoz képest mennyi idő telt el.

2021. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérjek időpontot, hogy az esedékes menzesztől számoljak 2-3 hetet kb?
2021. júl. 17. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az ovu napjához tennék 4 hetet, akkor a terhesség kb a 6.-7. hét körül jár fejlettségben. Ekkor már látna mindent a doki.
2021. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt majd a doki megmondja az első UHn :) nekem is rendszertelen volt, lett egy pozitív tesztem a ciklus 30. napján(nem tudom, hogy már előtte is az lett volna, vagy az volt az első nap, mert nem szoktam tesztelni vérzés előtt, csak itt éreztem, hogy valami történik), 39. napon mentem a dokihoz vizsgálatra, akkor mérte 4 hetes 6 naposnak, tehát még akkor is csak 6 napja késett elvileg. Nekem a 12. heti UHig nem volt kiírt dátumom, csak tippelés mert amúgy szerencsére az összes UHn mindig akkorának mérték, ahogy az elsőhöz fejlődött. A 12. hetin kaptam meg a kiírt dátumomat. :)
2021. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!