Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem szedtem folsavat a...

Ha nem szedtem folsavat a terhesség előtt, viszont terhesvitamint a pozitív teszt óta igen, akkor van aggódnivalóm?

Figyelt kérdés

Nyilván senki nem lát belém, régen se szedtek folsavat, stb.

Kb 1 hónapig szedtünk normál multivitamint a férjemmel a teherbeesés előtt, abban 100 mg folsav volt. Több, mint a semmi, de nem is sok.


Ha van eltérés a babánál, az mikor derül ki? Első genetikain már meg tudják mondani, ha baj van?



2021. júl. 22. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs aggódnivaló, vki még multivitamint sem szed előtte, meg terhesség alatt sem terhes vitamint, mégis egészséges gyereke születik. Én is csak sima multivitamint szedtem mindkét terhesség előtt, semmi bajuk nem lett a gyerekeknek. Nem tudom, miért vannak annyira elszállva a folsavtól, oké, hogy kell, de annyira istenítik, mint vmi csodaszert, sok más fontos vitaminról és ásványianyagról megfeledkeznek. Első genetikán már kiderülhet, ha van vmi rendellenessége, de ez sem törvényszerű.
2021. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Aztán pl. paradicsomot ettél-e? Mert abban is van ám folsav. Nyugi
2021. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs félnivalód. És ezt úgy mondom, hogy én tömöm magam vitaminnal.
2021. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit se szedtem előtte.

Amikor kiderült, akkor is csak sima multivitamint. Meg igyekszem sok zöldséget enni a kertből.

Szerintem ezek a kifejezett terhesvitaminok valójában túlárazott multivitaminok, mert a terhes anyukáknak mindent el lehet adni.

Semmi baja nem lett a gyereknek.

2021. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!