Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kávé mennyire ártalmas a...

A kávé mennyire ártalmas a magzatnak?

Figyelt kérdés

Jobban mondva a 3in1 kávéporok.

Nem szoktam rendes kávét inni, de van olyan mikor egy nap 2-3 is lecsúszik. Semmilyen káros szenvedélyem nincs, csak ez a "kávézgatás".

Még csak kB 3-4 hetes lehetek. Tegnap tudtam meg.


2021. júl. 29. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hetes kismama vagyok, nem mindennap, de szoktam kávézni vagy kapszulásat vagy főzöttet. Viszont nekem nagyon alacsony a vérnyomásom. Egyáltalán nem tilos, csak mértéket kell tartani. A 3in1-ban pedig szerintem alig van koffein. :)
2021. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem meg már van egy kis totyogósom és hát jól esik egy picit leülni és iszogatni 😅🙈

Akkor is ittam 3in1 kávékat de úgy emlékszem hogy csak egyet, meg akkoriban még az illatától is rosszul voltam az első hetekben😅


Egyébként gratulálok!!

2021. júl. 29. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
A 3in1 lévő "kávéval" semmit nem ártasz ellenben a benne lévő adalékanyaggal már inkább. Glüköz-fruktózszirup, csomósodásgátló stb. Olvasd el az összetevőit, napi 3 elég gáz ebből a szemétből, még 1 is.
2021. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább azt javasolnám, hogy ha már kávé, akkor rendes kávé, persze nem brutál erős. Nekem 90 körül van a vérnyomásom, néha úgy érzem elaludnék egy kávé nélkül, mondjuk vele is sokszor. :D Tényleg erre esetleg valakinek van valamilyen praktikája?
2021. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Én szoktam inni, de csak elég keveset a korábbi mennyiségemhez képest. Első trimeszterben pedig egyáltalán nem ittam, mert hánytam mindentől. Csak rendes főzött kávét, de csak keveset, napi 1x, felvizezve. :D


Kávénak csúfolni is erős. A koffein a lényeg, de ha nem viszed túlzásba, 1-2 laza kávé belefér.

2021. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1-2 csésze arabica rendben van. Ha már minden áron 3in1 akarsz inni, akkor szerintem max 1-et, és nem a koffein miatt.



A 90-es vérnyomással én már rendben vagyok, ha szoktam tornázni és több folyadékot (ami nem kávé) fogyasztani. Kellett kis idő mire hozzászokott a szervezetem a 90/60-as vérnyomáshoz, azóta pont úgy érzem magam mint a 120/80-nalml.

Mondogatja az orvosom, hogy igyak több kávét, de a kettőt nem akarom átlépni. A vérnyomásomon nem emel, a koffein meg engem nem ébreszt fel, csak a szerencsétlen magzatom nem tud vele mit kezdeni 🤷‍♀️

2021. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Napi 2t iszok, vagy 3 éve biztos.

30hetes terhes vagyok, van egy 2 évesem is.

2021. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mértékkel iszod nem lesz ártalmas
2021. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hú akkor inkább áttétek a rendesre kis mennyiségben.

Bele se gondoltam igazából amiket írtatok, hogy ez a 3in1 mennyire ártalmas lehet. Remélem ha most abba hagyom ennek a fogyasztását, akkor még nem tettem kárt. Kicsit most megijrdtem.

2021. júl. 29. 17:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, megkérdezhetem hogy mi a baj a 3in1 kávéval?
2021. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!