Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen progeszteron pótlássa...

Terhesen progeszteron pótlással volt aki elvetélt?

Figyelt kérdés
Ma vagyok pont 5 hetes terhes. Tegnap voltam vizsgálaton, mert enyhe barna folyásom volt. Látta a petezsákot és a szikhólyagot az orvos. Írt fel progeszteron pótlást a barnázás miatt. Volt olyan, aki koraterhesen elkezdte a progeszteron szedését mégis elvetélt? Kicsit izgulok mert az előző terhességem missed ab volt és félek nehogy ez is úgy végződjön. Akkor nem kaptam progeszteron pótlást meg semmit.

2021. júl. 30. 07:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem csodaszer a progeszteron sem, bár sok kismama annak kezeli.
2021. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

A progeszteronnak is csak akkor van értelme ha igazoltan progeszteron hiányod van.

Egyébként sajnos tényleg nem csodaszer. Nem garancia semmire de bízni kell a legjobbakban.

2021. júl. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan ahogy a második mondja, barnazasra, verzesre progeszteron meghatározás nélkül írjak fel mindenkinek...

Pedig egy hormon és ok nélkül szedetik szinte minden varandossal

2021. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Semmit nem ér kb, ha tényleg nem prohi hiány van a háttérben...
2021. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor jó ha tényleg progesteron hiány okozza a problémát.

Én tavaly kaptam mikor 7 hetesen barnáztam, de nálam így is missed ab lett a vége.

Drukkolok hogy nálad minden rendben legyen!

2021. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A progeszteron is csak a pótlásra való. Ha a probléma pl. súlyosabb genetikai; szedheted dobozszámra, akkor sem fog megfelelően fejlődni, és/vagy meg is fog állni.


Vagy pl. ha egy hematóma rossz helyen van, és megindul, lesodorva az embriót; ahhoz is kevés a progeszteron, hogy megakadályozza a vetélést.

2021. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre úgy néz ki, hogy hatásos, mert ma már nem volt barna folyás...remélem a későbbiekben is minden rendben lesz.
2021. júl. 30. 13:26
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam barnázásra progeszteront, mégis elmúlt magától, baba meg a hónapban lesz 2 éves :) Minden jót nektek
2021. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom neked,hogy baba meg maradjon azért
2021. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is barnáztam, de nem kaptam. Azt monda az orvosom, ne éljem bele magam, és menjek vissza 3 hét múlva.

Barnázás elmúlt, baba maradt.

13 hetesen viszont sajnos volt egy vérzésem, akkor már írt fel progeszteront is.

27. héttől pedig méhnyak elégtelenség miatt kell használnom kúpot. Bár nem szívesen szedek hormonokat, de ebben a helyzetben más lehetőségem nem volt.

35 hmk

2021. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!