Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek a klasszikus idegesítő...

Melyek a klasszikus idegesítő kérdések/megjegyzések amiket a terhesség ideje alatt kaptok/kaptatok?

Figyelt kérdés

Mik azok a tipikus notórius, már-már indiszkrétnek számító kérdések, illetve megjegyzések, "tanácsok", amiket terhesen kaptok/kaptatok rokonoktól, barátoktól, kollégáktól, stb,?


Kinél mi "verte ki a biztosítékot" a terhesség alatt?


(Biztos volt már régebben is ilyen kérdés, de nem találtam)



2021. júl. 30. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Én a legtöbbet elengedtem a fülem mellett, meg zat néztem, hogy jó szándékú e az ember. Amik felbasztak:

-Kislány? Még jó.. Azokat lehet szeretni, a fiukat nem igazán. Szerencséd van.

- Kamilla lesz a neve? Jó isten, valami normális nevet adjatok már neki, nekem ez nem tetszik.


Mind a kettő ugyan attól a teljesen random férfi munkatárstól, akivel csak pár mondatot beszéltem.

2021. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Milyen pózban csináltátok, hogy másodszorra ikrek sikerültek ?


Megtartjátok mindkét egypetéjű fiút ?


Ugye nem lesz több gyereketek, mert mostmár van lányotok és fiatok is, sőt fiúból kettő is ?


De ez még semmi ! Nálam legjobban ezek verték ki a biztosítékot :


Hogy képzelitek, hogy svábbogárként túlszaporodjátok a magyarokat ? Tudni illik, én sváb családból származom, a férjem pedig német és Németországban is nőtt fel. Jó, mondjuk ő röhögött rajta, azt mondta ne foglalkozzak hülyékkel.


A CSOK miatt lesz három ? Nem direkt fogantak ikrek, ráadásul akkoriban még nem is volt CSOK.

2021. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

"Máris?"

Tény,hogy 1.5 éves a mostani gyermekem,de mire megszületik a második lesz köztük 2 év.

Nem így terveztem,de olyan kevésnek sem tartom.Valakinek egy év is alig van a két gyerek közt,másnak 20 év is.


"Szerencsére nem látszik majd meg rajtad az első pár hónap,mert hasad eddig is volt"

Nem vettem sértésnek,mert igaz,de..azért rosszul esett.Az igazság tényleg fáj.

2021. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem inkább az a rokon vágta ki a biztosítékot aki szó nélkül elkezdte puszilgatni a hasam🙄🙄

Szöveg egy volt amit nem tudtam hova tenni.

Mi lesz? Fiú? Na nem baj majd a következő lány lesz.

Miért baj az ha fiú? 🤷🤷

2021. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a csok kérdés nálunk is elhangzott. Bár nekünk 2 gyerek van, egyik még hasban, így is jött a minek 2, tán nem csokra?


Akkor - bár nem kérdés - de volt "Isten ments hogy lány legyen"


"Becsúszott vagy tervezett?"


"Ezt is örökké fogom szoptatni mint az elsőt?" (2 évig szopizott)


Egyébként valóban a legtöbb ilyen elmegy a fülem mellett, általában inkább akkor durcizok magamban ilyesmiken, ha eleve szr napon van 😃


Ami viszont engem sajnos kifejezetten zavar az nem kérdés, hanem a kérdés nélküli pocak tapogatók. A világból ki lehet vele kergetni, valamiért gyűlölöm ha a férjemen/gyerekemen kívül más hozzám nyúl, pláne ha meg se kérdezi az illető, csak jön és nyomogatja a hasamat.

2021. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
A buszmegállóban egy idős néni megkérdezte, hogy fiú vagy lány lesz? Mondtam, hogy fiú. Erre ő: ó, hát nem baj az. De hozzá az a lesajnáló fej, azóta se értem, miért rossz dolog ez. A kedvencem pedig a mekkora pocakod van. Mindig azt mondtam rá, hogy igen mert terhes vagyok
2021. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Azt mondjuk én sem értem mi ez a sajnálkozás a nemekre,főleg a fiúkra.

Az én fiamnál bújósabb,kedveskedőbb gyereket senki nem talál szerintem..mindenki azzal riogatott,hogy le se fog sajnálni,és verekedős lesz. :D

De annak is örültem volna,ha lány.A párom eleve azt is szeretett volna.

2021. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Nálam is voltak olyanok amitől a falra tudtam volna mászni.


Anyósom minden nap “hogy van a baba?” Most őszintén mintha nekem tudnom kellett volna hogyan érzi magát a hasamban😂

Nem vizesedtem terhesség alatt egyszer sem erre mindig megkaptam hogy majd a végén úgyis szenvedni fogok tőle.

“Látszik már az arcodon hogy nem soká szülni fogsz” ezt szülés előtt 2 hónapig hallgattam.

2021. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Sok sztenderd hülyeséget hallok/kapok, de a kedvencek:


Főnököm: (miután kiderült, hogy kislányok) "hát, nem érti, hogy lehetnek lányok, mikor csúcsos a hasam"


Többen is: hülyék vagyunk, hogy nem igényeljük meg a babavárót.


Anyós a kedvenc, és ez az egy, amit nem tudok elengedni, mármint amiket okoskodik (más is jegyzett meg hasonlókat, de azok "idegenek"...)


- örüljek, hogy ikrek mert így biztos császároznak (nem, az ikerterhesség NEM ok a császárra)


- el ne higgyem, hogy olyan jó szülni


- nehogy használjak orsszi-porszit, (mert megijed a hangtól) max. ilyen kis pumpás orrszívót használjak (férjem állandóan beteg volt gyerekkorában, légúti fertőzések, takonykórral kezdődve...)


- válasszak másik védőnőt


- azért nincs nagy hasam (magamhoz képest bőven nagy, vékony vagyok, de feszes) mert kevés a MAGZATVÍZ


- "bízzunk benne, hogy minél tovább bent maradjanak" -> de ezt úgy, mintha csakis rajtam múlna, mikor fog beindulni a szülés


Illetve az örök sláger:

"Ikrek?? Segítseged ugye lesz?"

Mert ha nincs, akkor mi lesz? Sokmindent megoldottunk már a férjemmel, a babák sem akadály. Nehezebb lesz, mint egy picivel, de azért azokat az anyukákat sem irigylem, ahol aránylag kicsi a korkülönbség...

2021. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

3 lányunk van.


- Mi is megkaptuk a "nem baj" szöveget.


Férjed csak lányokat tud gyártani? - ezekszerint


1 apától egyféle gyerek. Legalább tuti nem mástól vannak. .(WTF?)



Most folyamatosan azt hallgatom - MAJD A NEGYEDIK (nem lesz 4.)


Férjem munkatársai megjegyezték, hogy férjem beszopta (igen így) a fizetése most 4 pulykára megy el majd :tampon smink fodrász és hasonló "szarokra"


Persze volt a minek második, utána minek a harmadik gyerek körkérdés is.


Miért ezt a nevet adjuk, mert ez nem tetszik a családnak. - nem is másnak kell hanem nekünk a szülőknek.


Születés után a Piri nénitől a Jóska Pistáig mindenkit az érdekel szopik e, ha közöltem,hogy vegyesen tálált akkor rögtön jött a lesajnálás meg a 'nem baj". Amit nem is értek 🤷‍♀️ mintha csak szopva érne a gyerek bármit,és a nő csak akkor lenne szuper anya ha orrbaszájba szoptat 🤦‍♀️


A jó baba? Kérdést meg nem is értem még 3 gyerek után sem..

Nem, a gyerek egész nap késeket dobál és züllik.. 🤷‍♀️😅

2021. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!