Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt bármi eltérésetek a...

Volt bármi eltérésetek a menstruációtól számított terhességi kor és a baba fejlettségi kora közt?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha hülyén fogalmazok,de harmadik neki futásra sem tudtam értelmesen leírni mit szeretnék.


Tehát: Ha mondjuk mestruációtól számítva 6 hetes terhes vagy,de 7 vagy 8 hetes a baba akkor van valami gond? Mitől fogják számolni?

A menstruációtól akkor is,vagy a baba fejlettsége,mérete lesz a lényeg?



2021. júl. 30. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 4 gyermekem később fogant, rendszertelen a ciklusom, mióta van, szóval nem is meglepő. 3-nál 2 hetet módosítottunk a terminuson, a 2.-nál 3 hetet. Ők kisebbek voltak.
2021. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen


Lányom a 13. Héten nem sokkal, de nagyobb volt..

tudtam us, hogy hamarabb fogant( 24 napos ciklusok)

A végére mégis 2-3 héttel kisebbnek mondták az átlagnál.

Tovább is vittem 8 nappal a mensi alapján, amúgy 11-12 nappal.

Valóban épp csak 3 kg volt, de a terminustúllépès jelei láthatóak voltak, mint a körme hossza és a bőre kopottsága.

2021. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 9 nappal kisebb a baba mint a számított kora.
2021. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2. gyerek feltehetőleg 1 héttel később fogant, ezzel az infoval mentem dokihoz és igazolta is a kezdeti méret. Mondta, hogy a genetikára a mostani méret szerint menjek, ne menstruáció alapján és majd ott pontosítanak.
2021. júl. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Az első gyereknél konkrétan tudtam a fogantatas napját, de nem hitték el nekem, így a végén elkezdtek piszkálni, hogy indítani kell mert már 41 hetes.. blabla. Amúgy uh-n is úgy volt ahogy én láttam csak a dokim nem írta át, mert nem volt meg az egy hét eltérés a mért és a mensi szerinti kor között. Lényegében ebből annyit tanultam, hogy a másodiknál egy héttel későbbre mondtam be az utolsó mensi idejét és láss csodát, 39.het 5.nap megszületett. Ha jól mondtam vna be a dátumot, akkor nekiálltak vna ballonnal meg kitudjamivel fenyegetni megint.
2021. júl. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Az elején ez még nem mérvadó.


Mivel sokáig próbálkoztunk, már hőmérőzéssel stb. a végén, ezért tudtam, hogy nem 14-15. hanem 18. napon volt ovulációm.

Menstruációtól számítva kb. 7 hetesen mentem dokihoz, 6 hetesnek mérték (igaz, volt szívhangja!). Majd legközelebb is jó 4-5 nappal kisebbnek mérték, azt hiszem, 2 héttel később. Még jó, hogy a (magzati) 11. héten is mentem státuszra (opcionális volt pedig), mert ott majd' 1.5 héttel előbbre mérte ugyanaz a doktornő, át is kellett variálni az első genetikát. :)


Végül az első genetikán kiderült, pontosan jól fejlődik, menstruációhoz képest -3 nap a magzati kor, vagyis pont az a 3 nap különbség, amennyivel később ovuláltam.

2021. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Nekem 3 héttel később fogant, de tudtam is róla. Az első genetikai UH-ra a mérete alapján kell időpontot kérni, aztán ott lemérik pontosan, hogy mennyi idős, azt viszed tovább utána. Csak addig macerás.
2021. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, de nem a fogantatás időpontja miatt. Kiírt nap előtt 4 nappal korábban érkezett, viszont csak 36 hetesnek megfelelő fejlettséggel és mérettel. (Lepénykeringési gondok miatt maradt le néhány hetet.)
2021. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!