Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetesen voltam UH-n és az...

28 hetesen voltam UH-n és az orvos visszhívott mert a haskörfogatot (AC) kisebbnek találta. Egyébként a BPD és femur meg hosszabb 2 héttel kicsit, a has meg kb kettővel kiseb, mint az átlag 28 hetes magzatnak. Volt már így más is?

Figyelt kérdés
Múlt héten mérték le ügyeleten pontosan és ott még kisebb volt eltérés de vagy hirtelen megnőtt a feje és a femur 5 nap alatt a hasa meg nem, vagy elmérte valaki. Az orvos azt mondta ne aggódjak, csak megnézik két hét múlva is, hogy nő-e normális ütemben a has, de azért én aggódom . :( Egyébként a 24 hetes 4D-n is ugyanúgy volt, hogy BPD, femur kicsit hosszabb, a has két héttel kisebb de azt mondta ott az orvos, hogy ilyen alkat. A 24 heteshez képest persze nőtt mindene szépen.

2021. júl. 30. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor minden oké, hisz az előzőnél is le volt maradva, de ahhoz képest nőtt. Valószínűleg ugyanez lesz most, és az a legvalószínűbb ok, hogy ilyen alkat. De nagyon jó, hogy ellenőrzik majd újra, biztos, ami biztos.


Nekem amúgy 31 hetesen kisebb a pocija mint a többi része, de anyukám is azt mondta, hogy mikor én születtem, hosszra a felső 90%-ban voltam, súlyra meg a közepén, tehát hosszú és vékony voltam, szóval ez ilyen genetikai adottság lehet. Megkérdezheted te is az anyukádat, hátha tudja.

2021. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, kérdeztem, nekem nagymamám mondta, hogy anyukám iszonyat hosszú de nagyon vékonynak született, teljesen el volt képedve a doki...akkor UH még nem volt, mikor meg én voltam anya hasában akkor egyszer nézték vége felé babákat az is elég homályos és pontatlan volt még. Viszont én 62 cmvel születtem, a tesom 65, és mindenkinek nálunk irdatlan hosszú a lába, keze. Nem is aggódtam egyáltalán hogy vasárnap ránéztek a babára alig volt kicsit kisebb a hasa, de eltelt 4 nap és most tökre már méreteket mondtak, mint múlt hétvégén....
2021. júl. 30. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk az inkább amiatt lehetett, hogy másik ember nézte másik géppel, nem ugyanúgy mértek. Én kétszer voltam 12 hetes UH-n (az egyiket a saját orvosom csinálta, a másikat a kombinált teszt miatt egy modernebb ultrahanggal), a tarkóredő modern géppel 0,8, az orvosnál 1,3 lett, a korát illetően is volt vagy 4 nap különbség (egymás utáni napon mentem, a második alkalommal mérték kisebbnek). Még nem olyan pontos ez a technológia.
2021. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!