Orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok ki hány hetenként ment orvoshoz terhesség alatt?Mennyi időközönként kell?

16 hetes vagyok magán orvoshoz járok 6 hetesen és 8 hetesen voltam nála a 12.heti genetikai uh-t nem nála csináltattam azt mondta akkor menjek vissza ha már a 18-20.heti genetikai uh is megvan(szabin van) de nem késő az?Nem kéne előtte is végülis 8hetesen látott utoljára.Amugyis szeretném tudni,hogy minden oké e.Hogy bírtátok ki kismamák amíg nem éreztétek a mozgását és nem volt uh,hogy oké e vele minden?



2021. aug. 5. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A 12 hetes és 20 hetes UH között nincs több.
2021. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
12 es 20 hetesen, kozte nem. Mindket gyerekemmel volt hosszabb szunet azokban a hetekben. Miert akarsz tobbszor menni? Van valamilyen panaszod, ami miatt szeretned, ha tobbszor megnezne?
2021. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az uh-n pillanatnyi allapotot latsz. Persze ertem, nehez kibirni, de mi pl. Nemetorszagban elunk, itt betiltottak a babamozit, a 3 trimeszterben van 1-1 uh (9-12. het, 18-23. het, 29-32.het), ezeken felul csak akkor van uh, ha konkret orvosi ok van ra.
2021. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs panaszom hála istennek csak olvasgattam,hogy akkor is lehet baj ha nem érzel semmit.Nekem eddig se hányinger se semmi tünete a terhességnek nem volt és ezért ugye aggódok.
2021. aug. 5. 16:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anno megkerdeztem az orvosom, hogyha surubben jonnek, es gond lenne, mit tudna csinalni. Azt mondta, semmit.
2021. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: Viszont amennyiben huvelyi vizsgalatot is csinalnak, minden ilyen alkalmmal kockaztatnek egy fertozest (engem a masodik gyerekemnel a dokim emiatt nem vizsgalt huvelyi uton, sem kezzel, sem uh-val), tehat gyakorlatilag igy meg csokkent is annak az eselye, hogy gond legyen.
2021. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Én 4 hetente járok, mondjuk nekem a saját orvosom csinálja a nagy UH-kat is. Eddig úgy voltam, hogy 7. hét, 9. hét (itt problémám volt, azért ilyen gyakran), 13. hét, 17. hét és legközelebb a 21. héten megyek. Szerintem ez így pont jó.
2021. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első trimeszterben gyakrabban voltam, mert paráztam. A 12 hetes UH óta 2x vérzés miatt. A 19 hetes uh óta semmi gond nem volt, most 22 hetes vagyok. Legközelebb kb 1 hónap múlva megyek csak uh-ra, szóval a két utolsó uh között eltelik 2 hónap. Egyáltalán nem zavar, örülök hogy végre nem kell hetente valami dokihoz rohangálni. Ha ne adj isten meghal a magzat, akkor úgysem tudnak segíteni rajta, ez miatt felesleges ultrahangra rohangálni :(
2021. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Az én magánorvosom külön is csinál 12 heteset, aztán a 16. héten és a 18. héten is. Lehet, hogy mindenki azt mondja, hogy a genetikai mellett a plusz pénz miatt vizsgál ő is, de engem egyáltalán nem zavar, mivel a genetikain olyan sokat nem mond a vizsgáló orvos és engem megnyugtat, hogy a saját dokimmal is át tudok beszélni mindent (pl. most a 12. után is csomó kérdésem volt) és legalább a picit is többször látom. Így meg, hogy amúgy is magánban csinálok minden vizsgálatot, az a plusz két terhesgondozás nem egy lényeges kiadás.
2021. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6. Héten, 12. Héten, 20. Héten, 30. Héten. Utána már csak NST-n voltam.
2021. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!