Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért terjedt el az a nézet,...

Miért terjedt el az a nézet, hogy a megszakításos módszer nem biztonságos?

Figyelt kérdés
Párom külföldi, azt mondja, hogy az ők kultúrájukba ez teljesen természetes, s nem ismer senkit, aki így lett volna terhes. Megkérdeztem a sógornőmet, ők is így védekeznek. Sőt, anyukám szerint régen ők is így csinálták. 5 éven keresztül így csináltuk mi is, és sosem volt gond. Utolsó másodpercbe kihúzza és kész. Barátnőim korábban azzal vagdalóztak, hogy biztos nem lehet gyereke. Aztán mikor gyereket akartunk, gyakorlatilag azonnal teherbe estem. Szóval régen sokan így csinálták, egyes helyeken ma is, és éveken keresztül nincs semmi gond. Miért írják mindenütt, hogy ha gumi nélkül berakja egy fiú, akkor valószínűleg terhes lesz egy lány - mikor ez konkrétan nem igaz?

2021. aug. 8. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
96%

Többek között azért, mert ha a srác elbénázza, akkor pech.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

2021. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
95%
Nem azt írják, hogy terhes lesz a nő, csak azt, hogy az esély megvan rá.
2021. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
96%
Nem azt írják, hogy VALÓSZÍNÜLEG terhes lessz. Csak, hogy meg van az esélye. Persze minimális, de az előváladékban is lehet sperma.
2021. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem mindenki tudja megállni, hogy időben kivegye. Nem való minden párnak. Egyébként mi is így védekezünk, meg szinte minden rokonunk, ismerősünk. Nincs sok meglepi gyerek. De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek szerencséje lesz ezzel a védekezési módszerrel.
2021. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
95%
Én is terhes lettem, és az ismerősi körömben is páran megszakítás alkalmával, úgyhogy nem, nem biztonságos olyannak aki semmiképpen nem szeretne az adott élethelyzetében gyereket vállalni.
2021. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
86%
Nagy a hibaszázalék. Az előváladékban is lehet sperma és benne van, hogy nem veszi ki időben. Anyám így lett terhes 2-szer is.
2021. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
95%

Engem is meglepett, amikor láttam róla a statisztikát, mert azt hittem, hogy rosszabb, de nem lennék nyugodt, ha a tini lányom ezt alkalmazná, már csak a betegségek miatt sem... Teherbe esni sem olyan egyszerű, mint ahogy gimiben tanítják, de láttam én már felnőtt nőt meglepődni.


Egy stabil kapcsolatban élő felnőtt nő esetén semmi kivetni valót nem találok benne, ha tisztában van azzal, hogy ebből lehet gyerek, meg oké neki, hogy ezzel a pasira bízza a dolgot. A legtöbb nő szereti kézben tartani a védekezést, mert neki lesz nagyobb szívás, ha valami nem úgy sül el.

2021. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
60%

Én is így védekeztem vagy 8 éven keresztül, és sose voltam terhes, amikor meg már élesben próbálkoztunk, az első hónapban összejött. Ezek után erős kétségeim vannak afelől, hogy az "előváladékban lehet sperma" című állítás igazából megállja a helyét, de azt sokkal reálisabbnak tartom, hogy a férfi nem húzza ki időben, így ráfogják, hogy nem jó módszer, vagy "előváladékos sperma", de valójában egy löket akkor már minimum a nőben landolt, tehát olyan, mintha nem is védekeztek volna sehogy.


Nyilván egy 16 éves lánynak nem ajánlanám, hogy kockáztasson, de nekünk házasságban mindegy volt, egyikünk se lépett félre soha, és ha "előváladékos sperma" miatt összejött volna egy baba idő előtt, akkor se dől össze a világ.

2021. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyanezeket hallottam, mint te.

Legjobb barátnőm akkor már évek óta így védekezett.

Senkit nem ismertem, még csak nem is hallottam olyanról, aki így teherbe esett volna.


Abortusz lett a vége. Úgy, hogy soha nem engedtem, hogy utolsó pillanatban vegye ki. A szex felénél gumit húzott a pasim.


Akkor hidd el kicsit sem vígasztalt, hogy statisztikailag erre mennyi esély volt.

2021. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:

Aki elvetetné a gyereket, annak természetesen én sem ajánlanám, nem ér annyit, hogy életekkel játszunk.

Csak azért fura, hogy bizonyos országokban a teljes ismerettségi kör így csinálja (házasságban, nem 15 évesen!) és senki nem lett véletlenül terhes, gyakorikérdéseken meg úgy van beállítva, hogy 2 perc után terhes lesz mindenki gumi nélkül.


Tiniknek én sem ajánlom, persze. Húzzanak óvszert.

2021. aug. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!