Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21hetesen ez "felelőtlenség"?

21hetesen ez "felelőtlenség"?

Figyelt kérdés
Borzasztóan vártuk a kisbabát volt már 4vesztésünk mind 7hét előtt így sose tudtam igazán megtapasztalni ezt a csodás érzést és persze borzasztó izgatottak vagyunk! De a félelem sokszor beárnyékolja a boldogságunk de igyekszünk pozitívak lenni! Persze a drága orvosom beszólt múltkor, hogy bármi lehet még vetélés vagy koraszülés ez szíven döfött ő állítja, hogy méhsövenyem van, de most a 20hetes genetikán se láttak semmit minden rendben van és eddig senki nemlátta, hogy az lenne a bajom! A lényeg már vettem egy két apróságot egyszerűen az anyai szívem nemtudta ott hagyni és mivel anyagilag azért oda csap a vásárlás így babakocsit most elkezdtük nézni, de persze most meg a családból kaptuk meg, hogy ez kicsit felelőtlenség hisz bármi lehet még, miért kell elvenni az ember boldogságát? Vagy tényleg sietek 😔
2021. aug. 10. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Senki nem a boldogságod akarja elvenni, de nem jó ómen, kicsit még várjatok, főleg, ha eddig ennyi baj volt.
2021. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy felelőtlenség! Biztos nehéz most nem aggódni, de az aggódás mellett nyugodtan örülj is neki és élvezd ki. 🙂 Ennyi idős terhesen már simán vásárolgathatsz.
2021. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem a babakocsitól meg a kiságytól szoktak elvetélni a nők...

Vásárolj ami jól esik!

2021. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha szülés után is vásároltok be is történhet bármi. Ez csak egy hülyeség, vásárolj nyugodtan. Boldog babavarast 🥰
2021. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Babona. Nyugodtan készülj a babára, nem ezen fog múlni. Aki meg ilyen "pozitívan" áll hozzátok, azt jó lenne elkerülni.

Boldog babavárást!

2021. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

Oké, hogy “odacsap” a vásárlás, de mondjuk félre is lehet tenni a pénzt még egy ideig.

Szerintem a babakocsi túlzás még most, meg a nagyobb bútorok is. De persze én magamból indulok ki, mert engem nem szippantott be annyira a baba körüli vásárlási láz. 34 hetes vagyok de pl. egy csomó dolog nincs még meg vagy az elmúlt 1-2 hétben vettük meg. Nem érzem hogy lemaradnék valamiről vagy ne lehetne megvenni ha megszületett. Babakocsi pl abszolút ráér születés után is.

2021. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 7 hetesen volt missed, de valahogy éreztem, hogy valami nem az igazi a + teszt óta.

Rá 2 hónap múlva lett megint egy + tesztem, ott nem volt ez az érzés, de mobdtam azért várjunk a cuccokkal, kb 12 hetesen elmentünk babakocsikat nézegetni, hogy kb milyen a felhozatal, na azzal mentünk már haza😁.

A fiam 2 éves múlt, minden rendben volt.

2021. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ❤️😊😘 kedves Hatos válaszoló az odacsap annyit jelent, hogy most vásároltunk lakást a maga kis költségével és azért oda kell figyelnünk mindenre és mivel veszelyeztetett terhes vagyok egy szeptember végi költözés mellett gondoltam amit tudok beszerzünk, de persze értem amit irsz 😊
2021. aug. 11. 07:47
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha a családnak nem tetszik, hogy vásároltok, akkor nem kell nekik mondani. Ez a ti dolgotok. Szerintem a 12. hét után teljesen normális, ha az ember elkezd apránként beszerezni dolgokat. Nem mindenki szert az utolsó pillanatban kapkodni.
2021. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Amikor megláttam,hogy egy ikerbabakocsi mennyibe kerül még a szívem is kihagyott egy ütemet nem hogy a gyerekeké.De a sokknál nagyobb kár egy kis vásárlás miatt nem fog érni..😅

És nem szemétségből hozom fel,de ha esetleg vetélés is lenne belőle (bár ebben a terhességi korban már nem hiszem,hogy ezt vetélésnek nevezik,ez már halva születés lenne),akkor is lesz gyermek,csak nem most.Tehát azzal,hogy bevásárolsz szép lassan semmit de semmit nem tudsz veszteni az ügyön.


Már pedig a nagy dolgokat jó nem akkor kapkodva megvenni amikor már egy 10 kilós dinnyével a hasadon mész a boltba,főleg ha valamit cipelni is kell,a hasadtól baromi kényelmetlen bármit is emelni,nem esik kézre fogni a dolgokat.. :'D

Meghát,ha megszületett a baba akkor az onnantól pelus,textil pelus,cumi,és minden baba-mama kis dolog fog kelleni.Szoptatós melltartód is jó,ha van az se olcsó,bele betét is kell ami felfogja a szivárgást.

Ha nem szoptatsz akkor cumisüveg,tápszer (egy doboz beba tápszer 6000ft,esetleg ha kiíratod 4000..de ne hidd,hogy sokáig elég ha csak azt eszi,már pedig csecsemő csak azt eszi,és nem írnak fel újszülöttnek olcsóbbat/nincs is nagyon. :x)


Nagyon sok minden vásárolni valód van,és hidd el nekem,hogy az apróságok azok amiken az ember elvérzik.

Nyugodtan vásárolj,az megnyugtat (ruhákat nem ajánlom a Brendonban,egy egyszerű body is 5000ft.csecsemőn akár napi 10x is cserélsz bodyt..) :)

2021. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!