Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten , hányadik...

Hányadik héten , hányadik hónapban lehet elmondani, bejelenteni az első vagy sokadik terhességet, rokonoknak, ismerösöknek,családtagoknak, szomszédoknak, fönöknek, munkatársaknak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Munkahelyen megvárnám, hogy leteljen a 12-13. hét, illetve az sem mindegy, hogy próbaidő alatt van-e az ember.

Ami a családot, barátokat illeti szerintem nincs olyan, hogy " lehet". Akkor jelentitek be, amikor szeretnétek. Vannak, akik megváják az első trimeszter végét a biztonság kedvéért, vannak, akik nem. Mindenki maga érzi.

2021. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezt mindenki maga döntse el 😅

Erre nincs szabály vagy ilyesmi


Fiunkat

7 hetesen főnökömnek, nagyon közeli rokonoknak/barátoknak

18hetesen mindenkinek


2.babát nem mondtuk el senkinek, megis egy "barát" megtudta, elmondta sok embernek. Vetélés lett a vége.


Lányunkat

12hetesen közeli barátoknak, rokonoknak, 18hetesen mindenkinek.

2021. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mondod el, amikor akarod. Főleg azért szoktak várni, mert a terhesség elején még magas a kockázata a vetélésnek, és az ember nem akarja magát kitenni a szánakozásnak. Illetve ha olyan helyen dolgozol, amit terhesen nem lehet, akkor a főnöknek értelemszerűen azonnal, de ezt úgyis tudnád, ha olyan lenne a munkahelyed.
2021. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Első baba

10. heten a szuk csaladnak

16. heten a többi csaladtagnak,barátnak

25. hetesen tudta meg mindenki

Masodik baba

16-18.heten tudtak meg a kozelebbi csaladtagok(3 hónappal az elso baba utan teherbeestem es varni akartunk, ameddig tudtunk, hogy ne legyen akkora a sokk:D)

30.het utan tudta meg veglegesen mindenki

Ezt a tudta meg mindenkit azért irom, mert ekkor osztottuk meg a fb-on, mivel vannak nagyon távoli rokonaink, barataink, es mivel velük ne talalkoztunk, igy kesobb osztottuk meg a hirt.

Most a harmadik babata varom,komplikaciok voltak az elején így

17.hetes voltam, amikor a sajat szuleim is megtudtak, anyukam jol ki is akadt:D

20.het korul a tagabb csalad is tudta(igazabol mar elrejtei sem tudtam volna, ezért is mondtuk el)

A tavoli rokonok meg nem tudjak, 23.hetes vagyok most.

2021. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Az első terhességet 6 hetesen már elmondtuk mindenkinek, pont családi összejövetel volt és amikor kérdezték mi a helyzet, nem hazudtunk.

Sajnos ez méhen kívüli terhesség lett.

A második terhességre anyósom kiadta h ne mondjuk el senkinek... 9 hetesen már mindenki tudta aki közelebbről ismert minket (nyáron úgyis mindenkinek feltűnt volna, hogy egy fröccsöt se iszok meg, nem nagyon lehetett titokban tartani), férjem 14 hetesen rakta ki a facebookra.

2021. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, az alkohol nem ivást nagyon könnyen meg lehet magyarázni azzal, hogy antibiotikumot szedsz pl, csak azért nem kell senki orrára kötni, hogy terhes vagy, mert furcsán néznek rád, ha nem iszol. Én ezt az antibiotikumos sztorit adtam be, amikor alkohollal kínáltak, nem pörgött rajta senki.
2022. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!