Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek mennyi idő...

Kismamák, nektek mennyi idő telik/telt el 2 oltás között?

Figyelt kérdés

Megkaptam az első pfizer vakcinát, de pozitív tesztem lett rá egy hónapra. A második pár nap múlva kellett volna, de nem mertem beadatni.

Nekem az elsőtől nagyon erős lázam volt, ami nekem csak több lázcsillapítóval múlt el.

Elsősorban a láz miatt én nem merem beadatni majd a terhesség alatt a másodikat.


Félek azonban, hogy esetleg ha elkapom terhesen vajon ez az 1 mennyire fog védeni meg hogy a 2. Oltásig el fog telni 10 hónap a 2 oltást között és így nem tudom mennyire lesz megfelelő immunválaszom.


A szívem azt diktálja, hogy inkább a szülés után adassam be a 2.-at.


Kedves kismamák! Szeretnélek titeket megkérdezni, akik úgy döntöttek felvettétek az oltást nektek hány hónap telt el 2 oltás közt? Illetve nálatok hogy volt az oltakozás terhesen?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok. Szívesen fogadok több választ is, mert nagyon tanácstalanul érzem most magamat sajnos.



2021. aug. 18. 06:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%

Én terhesen lettem covidos... Hát senkinek nem kívánom... Se a betegséget, se a bánásmódot. Amint lehetett, beadattam az oltást.

Szerettem volna még előtte, de nem kerültem sorra.

2021. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Én szinte pont ugyanígy jártam (annyi, hogy az elsőtől nem lázasodtam be, de egy hétig rosszul voltam). A szülés után tervezem beadatni a másodikat (kikértem róla a házi orvosom véleményét is), februárra vagyok kiírva.
2021. aug. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első örülök, hogy meggyógyultál és hogy semmi baj nem lett! Köszönöm, hogy megírtad.

Második: Jaj de jó, hogy írtál,így tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül!

2021. aug. 18. 07:21
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Covidos voltam 7 hetes terhesen. Első oltást 26, másodikat 29 hetesen kaptam. A covid ezerszer rosszabb volt, az oltás után pedig csak a szúrás helye fájt és 1 napig rettenetesen fáradt voltam. Több orvost is megkérdeztem mit javasol, mindenki mást mondott, így én úgy döntöttem, hogy beadatom mindkettőt. Szülés után másképp működik az immunrendszer, ha akkor esetleg újra elkapnám, lehet rosszabb kimenetele lenne, mint amit eddig tapasztaltam. Olyan betegen pedig nem tudnék ellátni egy babát.
2021. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Elsőt 25, másodikat 29 hetesen kaptam. Tavaly október végén - november elején voltam covidos, decemberben estem teherbe. 😊

Szerencsére mindannyian jól vagyunk.

2021. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Én most lehet le leszek pontozva (2. vagyok újra), de én nem annyira az oltás mellékhatása miatt nem oltatok, mintsem az oltás hosszútávú hatásai miatt. Ami engem illet a saját szervezetemmel azt csinálok, amit szeretnék, és ilyen téren bízom is a vakcinában, annyival és annyiszor oltatom be magam, amivel és ahányszor csak ajánlják. De sajnos nincsenek egyelőre hosszútávú vizsgálatok, hogy milyen hatással van a méhben fejlődő magzatra a vakcina (nyilván a covid fertőzésről sincs, de én azért reménykedem, hogy még fél évig nem kapom el), és azt sem tudjuk, hogy az én szervezetemre milyennel lesz, de az a saját testem, saját felelősségem. Soha nem tudnék megbocsátani magamnak, ha azért lenne bármi baja a babának, mert beadattam az oltást. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy várandósság alatt egy orrspray használatát sem ajánlják, az oltást meg bezzeg nyomják ezerrel a várandósaknak is. Nem beszélve arról, hogy én egyéb okokból így is csak Pfizert kaphatok, a többit még nem várandósan sem adathattam be (pedig oroszt szerettem volna), így én inkább várok a másodikkal, még ha ezért bárki el is ítél. Nekem elég sokat jelentett, hogy a saját orvosom is azt mondta, hogy annyi mindent ajánlanak és olyan gyorsan változtatják, hogy nem tudja nyugodt szívvel azt mondani, hogy oltassak (pedig, ha valaki, akkor ő aztán tényleg nem oltásellenes és tudja miről beszél).
2021. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Én fölvettem mindkettőt a 8. hónapban három hét különbséggel, enyhe megfázásszerű mellékhatásuk volt. (nem tudom számít vagy nem, de nem Magyarországon élek)
2021. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

12. hét után adasd be a 2. oltást. Ha terhes vagy nem javasolják elso 12 hétben az oltást (mindegy hanyadik)


Én 13. héten kaptam az elsőt. Pont akkor hozták be hogy már szülés előtt is meg lehet kapni a másodikat, a dokim azt mondta ne várjunk így rá 5 hétre meg is kaptam. Nekem nem volt tőle bajom. Pici kar fájás volt mind két esetben.

2021. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
6. Semmi baj ezzel, te döntésed. A baj ott van ha valaki 0 hozzáértéssel próbál másokat meggyőzni arról hogy ő árt magának vagy a születendő gyerekének azzal, ha felveszi a másodikat vagy ha nem veszi fel.
2021. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hozzátenném, hogy én senkit nem akarok semmire rábeszélni, azért hangsúlyoztam végig, hogy ez az én döntésem. Illetve nem is nulla hozzáértéssel teszem, mert olyan közegben dolgozom és mozgok, hogy több orvos, virológus és gyógyszerész ismerősöm van, mint bármilyen más foglalkozású (és ha itt tartunk az egyik legnagyobb, vakcinákat gyártó cég vezető gyógyszerésze is azt mondta, hogy várandósan nem oltatna). De az összes kismama, aki oltatott várandósan valóban le is pontozott, holott én tényleg csak a saját véleményemet írtam le. De majd 10-20-50 év múlva kiderül, hogy jogos volt-e az aggodalmam/kétségem vagy sem.

Mindenkinek jó egészséget és boldog babavárást/babázást kívánok!

2021. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!