Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek gond lenne?...

Szerintetek gond lenne? Aggodom picit!

Figyelt kérdés

20 hetes kis mama vagyok.2 napja ha oldalt fekszem(mindegy hogy jobb vagy bal) megfájdul a hasam és be keményedik.(próbáltam a hasam párnával kitámasztani) akkor is be keményedik ha oldalt fekszem,most már ott tartunk hogy kemény akkor is ha hanyatt fekszem egyenesen,persze ritkábban inkább van hogy csak fájó nyilaló érzés, tegnap is meg ma is mozogott a baba ez kicsit megnyugtat. Ma is szedtem már be 2 magnéziumot de nem érzem hogy enyhülne ez a hasi görcs vagy nemtudom fájdalom(?) nem vészes inkább csak zavaró

Mi lehet ez? Bajt jelent?



2021. aug. 24. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sokat keményedtem mindkét gyereknél, kb. 20. héttől. Nem csak erősebb fizikai megterhelésre, gyorsabb sétára, néha sima ülő helyzetből felállásra is, hőségben még gyakrabban, stb. Beszedették velem a max. magnéziumot ártani nem használ alapon, hogy volt-e hatása, nem tudom. Nem tudom mitől függ, van, aki soha nem tapasztalja ezt a fajta keményedést, van aki gyakran és korán. A gyerekeknek nem lett baja.
2021. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aggodom nehogy a babanak legyen baja:(
2021. aug. 24. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz,menj ügyeletre! Legfeljebb fölöslegesen mentél.Sógornőm nem hallgatott időben a megérzésére,és csak estefelé ment a kórházba,pedig már délelőtt is furán volt az ikrekkel.Sajnos egyikük meghalt.Nem paráztatni akarlak,de inkább menj feleslegesen,mint ne menj!
2021. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy fáj hogy most nagyon fáj inkább csak enyhe mensi szerű görcs,de még ahhoz se tudnám hasonlitani inkább mintha meghúztam volna vagy nem tudom.. annyi megnyugtat hogy a baba mozog
2021. aug. 24. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A babának maga a keményedés nem árt, inkább arra kell figyelni, nehogy rendszeres időközönként jöjjenek a fájások, elkezdjen nyílni a méhszáj és koraszülés legyen. Én a második gyereknél 30 hetesen bementem az ügyeletre, hogy ugyan csak keményedés, szültem már, tudom hogy az nem ilyen fájdalom, de 5 percenként keményedtem estére (dögmeleg nap volt, mi meg kilómétereket sétáltunk az OBI-ban :D). Rögtön bent fogtak megfigyelésre és kaptam tüdőérlelőt is. Viziten kérdezgették, az óránként 1-2 keményedés nem érdekelt még senkit... (1-es voltam).


Ha beszélsz angolul, Braxton-Hicks contraction kifejezéssel tudsz rákeresni, alapvetően teljesen normális jelenség.

2021. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom meg különböztetni mindig a has keményedést és azt hogy a baba kinyomja magát,most tuti kinyomja magat mert egyik oldalt ott a pukli:D viszont nem kemény csak a hasam alja a tetejet viszont be tudom nyomni éppenhogy a hasamnak,de fáj szerintem vagy nyúlnak a szalagok vagy fogalmam sincs,lehetett az is hogy oldalasan aludtam és akkor keltem fel úgy hogy fáj előtte nem volt ilyen panasz.
2021. aug. 24. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a dokit, vagy a védőnőt, ha nem vagy biztos magadban.
2021. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!