Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első terhesgondozás hogy...

Az első terhesgondozás hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Már túl vagyunk a terhességmegállapításon, voltunk védőnőnél, megkaptam a háziorvostól a beutalókat. Az lenne a kérdésem, hogy az első terhesgondozáson milyen vizsgálat lesz? (még a 12. hét előtti vizsgálat)

Lesz ultrahang is vagy mire számítsak?

Előre is köszönöm.



2021. aug. 30. 11:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Gratulálok! Egy vérvétel lesz, meg megkérdezik , hogy szedsz e terhesvitamint, bár pár helyen mostmár "előszörös" vérvételt is csak 12 hetesen csinálnak, hogy "ne kelljen annyit szurkálni a kismamákat" :( UH-ra viszont jelentkezz be már most! Elvileg a védőnő adott egy terhesgondozós papírt, ami leírja milyen és mikor vannak tb által finanszírozott, kötelező vizsgálatok:)
2021. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, én magánban megyek terhesgondozásra, a laborokra sztk-ba ad beutalót a házi orvosom, a genetikaikat a Czeizelben csináltam. Nálam a magánnál a terhesgondozáson mindig van UH és mindig kapok képet is, de a kórházban is általában megengedik, hogy lefotózd a képernyőt (én kétszer voltam, két külön kórházban egyéb vizsgálat miatt, amit magánban nem tudott a dokim megcsinálni, mindkétszer a vizsgálóorvos külön is mondta, hogy fotózzam le nyugodtan). Nekem egyébként 8. héten volt az első terhesgondozás, utána mentem minden laborra stb., ezeket szokta az orvosom átnézni a következő terhesgondozáson, azokat átbeszéljük, feltehetem a kérdéseim, plusz az UH vizsgálat.
2021. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vérvételre már kaptam időpontot, a héten megyek oda is de terhesgondozásra is mennem kell, mert nem kaptam 1 napra időpontot mind a kettőbe.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy apuka bemehet a vizsgálatra?

2021. aug. 30. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Covid idején helye válogatja, hogy az apa bemehet-e.

A terhesgondozás egy sima nőgyógyászati vizsgálat, ne várj semmi különöset. Általában van ultrahang, megkérdezi az orvos, van-e kérdés/panasz, és elmondja, hogyan tovább.

2021. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Városa válogatja. Nálunk (Miskolc) a terhesgondozás abból áll, hogy egy asszisztens bevezeti a számítógépes rendszerbe azokat az adatokat, amiket a védőnő beírt a kiskönyvbe (súly, vérnyomás stb.). Orvost egyszer sem láttam a terhesgondozáson.

Magán nőgyógyászhoz járok, ő csinálja az ultrahangot, vizsgálatokat.

2021. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!