Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes genetikai ultrahangon...

19 hetes genetikai ultrahangon agyi cisztákat találtak a magzat fejeben. Viszont észre vettem hogy a papírra azt írták köldökzsinórban 2 ártéria, holott 12 hetesen 3-at írtak. Volt hasonló helyzetben itt bármely kismama ?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. A cisztak miatt mennem kell jovoheten kedden genetikai tanácsadóba. A köldökzsinórral kapcsolatban nem mondott semmit az orvos. Végtagjait, szívét mindent rendben talált.

Plexus choroideus cystikusan degenerált. Ezt írtak a papírra.


2021. szept. 1. 09:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta szerinte fel fog szívódni.
2021. szept. 1. 09:54
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A köldökzsinórban három ér van, két artéria és egy vena, ez a normális. Szóval ott nincs baj.


A ciszták sok mindent jelenthetnek, egy jó részben felszívódnak nyom nélkül. Sajnos előfordul hogy bajt jeleznek, ennek utána kell menni. Drukkolok, hogy nálatok is a felszívódás és egészséges baba legyen a vége.

2021. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyen ciszták majdnem minden esetben eltünnek, ennek semmi, de semmi jelentösége. (Igazán nem értem, hogy miért kell egyáltalán ilyennel ijesztgetni a kismamákat, amikor nem szokott emiatt semmi probléma fellépni!)
2021. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első! Akkor én értettem félre? A küldökzsinórral akkor nincs baj?
2021. szept. 1. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt gondolom, hogy az első papíron három ÉR, a mostanin két ARTÉRIA szerepel. Ha kevés lenne az ér, azt mondta volna. Ha amúgy így is lenne, nem lenne összefüggés a kettő között.
2021. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan az volt hogy a 12 hetes uhn 3 ér volt a papír, majd a baba mozin mondta a szonografus hogy ő csak kettőt lát, és a 18 hetes uhn jelezzem h nézzenek rá jobban.

A 18 hetesen a kórházban miután jeleztem, nézték, nézték, ott is csak 2 ér volt látható ezért át küldött még az nap a genetikai ultrahangra.

Ott nagyon sokáig nagyon alaposan nézte a doki, és végül meg volt a 3 ér 😁

De mondták hogyha csak 2 ér van az se akkora tragédia, nagyobb figyelmet igényel a terhesség hogy biztosan mindent megkap e a baba.

2021. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt két ciszta a fejecskéjében a 20. heti genetikai vizsgálaton. A genetikus orvos azt mondta, felszívódik a 23. hétig, nem indokol külön kezelést! Igaza lett, már egyik sincs ott. Először csökkent a méretük, utána eltűntek!
2021. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!