Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrén ellen mit tehetnék????

Migrén ellen mit tehetnék????

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 nap alatt másodszorra van rettenetes migrenem, szetrobban a fejem, mi segíthetne? Evekig szedtem rá gyógyszert de nyilván terhesen nem lehet (holnap leszek 7 hetes). Próbáltam hideg borogatast, pihenest, sötét szobát, masszirozni, citromos kávét ami sokszor segít de most semmi, és már bevettem 1 szem paracetamolt, nem merek többet, nem tudom 2 nem árt e már 😭
2021. szept. 1. 20:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem vegyél be meg 1 paracetamolt, nekem 2 már enyhíti.
2021. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Bevettem a, fél algopirynt, nem lett sokkal jobb, talán egy, picivel de már hanyni is kell, ez, csak reggelre fog elmulni de nem tudom hogy fogok tudni egyáltalán aludni
2021. szept. 1. 21:23
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
És ha hánysz nem csillapodik utána?
2021. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Sajnos a terhesség a hormonok miatt felerősítheti a migrént. Nekem az orvosom 3 dolgot javasolt. Kakukkfüvet langyos fürdő, talpmasszázs és a gyömbér. Az utóbbi be is vált. 1 pohár hideg vízbe 1/3 kiskanál frissen reszelt gyömbér.
2021. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

13 sajnos sosem tudtam hanyni, ha ledugom az oklomet se...


14 köszönöm!! Kád nincs de gyömbér van, ki is, próbálom!!!!

2021. szept. 1. 21:57
 16/25 anonim ***** válasza:
55%

Azt azért nem hiszem hogy ha bemennél a sürgősségire, helyi dokihoz, vagy a terhesgondozóba, nem látnak el.

De legrosszabb esetben meg meg kell kérdezni a gyógyszertárban, mit mondanak.


Másrészt meg itthon is elhajtanak paracetamollal, nyugi... 2 még simán mehet pár napig.


Most csak pár perc után is találni lehet hasznos infót (pedig nem beszélek svédül):


You can call Läkemedelsupplysningen on telephone 0771-46 70 10 if you have questions about medicines.

[link]


Most értem hogy te a halálodon vagy, de nincs egy magyar vagy helyi párod, barátod aki ezeknek utána tud nézni? A skandi országoknak az egyik legjobb az online eü tájékoztatójuk, csak körbe kell nézni (persze érthetően nem neked, aki most minden fénytől rosszul vagy valószínű).

2021. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
14-es vagyok. Érdekelne hogy miért lettem lepontozva... Nem én találtam ki amit írtam, hanem a nőgyógyászom ajánlotta. Remélem segített a kérdezőnek.
2021. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

16os,nem látnak el... Surgossegin igen, de itt a, helyi gondozoban hidd el, nem. Hivtam őket, ígérték hogy visszahivnak, nem tették, bementunk szemelyesen ahol közölték h személyesen nem adnak idopontot és nem hívnak vissza nem svéd telefonszamot, hidd el, itt igy működik, ez falu😭 de köszönöm ezt a telefonszamot, megkerem a párom, hívja fel!!!


Kedves utolsó igen köszönöm, segitett a gyömbéres víz!! Sajnos még ma sem tökéletes de sokkal jobb. Örök hálám!!

2021. szept. 2. 10:42
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem baba előtt csak a xilox+nospa kombi hatott rá. :)

Most varandosan 22 hetes vagyok. Néha rám jön rettenet mondon. Akkor panadol+nospa+kv és hatásos ez is halisten

2021. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nospa szedhető terhesen?

Megint rosszabb, pedig 6ra mennek az első ultrahangra, ráadásul első baba, annyira, vártuk de lehet nem tudok elmenni, tőlünk 27 km és nincs autónk 😭

2021. szept. 2. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!