Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltatlan kismamák! Titeket...

Oltatlan kismamák! Titeket “zaklat” az orvosotok, hogy oltsátok be magatokat?

Figyelt kérdés

Engem az utóbbi 3hónapban folyamat, még 2x biztosan mennem kell hozzá.

Alig várom, hogy lássam a babát, hogy elmondja minden rendben vele, de közben gyomoridegem van, hogy megint stresszel az oltás miatt!


Elmondtam neki, hogy nem járok közösségbe, havi 2x ha boltozunk maszkban teszem. Rengeteg vitamint , gyümölcsöt viszek be a szervezetembe. Figyelek mindenre, de amíg terhes vagyok, nem akarok oltatni.

Mintha nem akarja megérteni, riogat, hogy egy kismamája 1hónapig lélegeztetőgépen feküdt..


Ezt hogy kezeljem?

Magánorvos.

Most az utolsó vizsgálataimon menjek sztk alapon orvoshoz?

Ott mondjuk azért kapnám a fejmosást, mert nem szeretik, ha valaki nem kórházi orvoshoz járt eddig, hanem magánba…


Tanácstalan vagyok…


32h km


2021. szept. 1. 22:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ezt a 2 hónapot kibírhatná már... Sőt igazából már ha most lennél 32 hetesen covidos szerintem a babát és téged is életben tudnak tartani, sokkal jobbak az esélyeitek, mint annak aki 20-25.hétben van. Én átestem a covidon szinte semmi tünettel. Szeptember végéig él a védettségi kártyám és nem szeretnék oltatni, most szeretnénk babát. Jártam már nőgyógyásznál, igaz nem magánban mert nyáron szabin volt sokat, ő meg sem említette sem az oltást nem a covidot.
2021. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
74%

Ez tok erdekes nalunk ket magan nodoki is van aki erosen tiltja a kismamak oltasat...

Elvileg egy szakot vegzett mind megis mennyire megoszlik a velemenyuk...

Csak szakmai alapon kene magyarazniuk nem erzelmi alapon

2021. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyitől kiakadsz, nehéz éveid jönnek a gyerekkel
2021. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
74%

"32 hetesen már a babát, és téged is életben tudnak tartani"

Csak pontosítanék: a babát igen, az anyukát már egyáltalán nem biztos, mint ahogy erre Mo.-on is volt sajnos nem egy példa.

2021. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
77%

A nővérem gyerekorvos. A nyáron adtak haza az apának egy újszülöttet, akinek az édesanyját lélegeztetéssel, és ecmo-kezeléssel is csak addig tudták életben tartani, hogy a baba életképessé válhasson, aztán császármetszéssel koraszülöttként világra hozzák.

Ő is minden kismamát (és nem kismamát is) igyekszik meggyőzni a covid-oltás fontosságáról.

Azt csinálsz persze, amit akarsz, de a kórházban tartózkodás alatt, és később is sok helyzetben nem fogod tudni befolyásolni, kivel találkozol. A baba pedig csak tőled kaphat védőanyagot a szoptatással, de ehhez neked védettnek kellene lenned.

2021. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
24%
Első vagyok. Nekem is volt ismerősöm aki így járt, mint amit az 5-ös írt. 2 hónapig volt a kismama gépi lélegeztetésen. 32 hetesen született. Így a kérdezőt akár fertőződés esetén meg tudják császározni és így mindkettejüket megmenteni. De nem vagyok orvos.
2021. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Szülés után szeretnék oltatni, nem vagyok oltás ellenes, de amíg kismama vagyok, addig nem.

Nem vagyok egyedül ezzel a dologgal szerintem.

Sok ilyet hallani, mint ahogy olyat is, hogy oltás után elvetélt a kismama, vagy 30.hét után egyből megindult a szülés.. természetesen az utóbbiak nincs annyira “nagy dobra” verve, csak a folyamatos oltás,oltás,oltás..


#3-as, amit írtál, hogy függ össze, amit kérdeztem? Semmi köze sincs a kérdésemhez, hogy milyen éveim lesznek! De biztos vagyok benne, hogy szebbek, mint amilyen Neked van most! 🙂

2021. szept. 1. 22:34
 8/40 anonim ***** válasza:
76%

Én túl vagyok a második oltáson is, a baba makk egészséges és csak a karom fájt. Sajnos a betegség a tüdőt támadja meg ami így is terhelve van ezért kevés oxigént kap a baba, ebbe a gyerek belehalhat sőt fogyatékossaghoz vezethet az oxigén hiány, persze van hogy a baba tuleli de anya nem és van hogy anya fél évig kórházban van így úgy érzi a baba nem kötődik hozzá és ez egy trauma számára.


Az oltás nem okoz problémát ha túl vagy a 12. Héten és nem vagy épp covidos.

2021. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
63%
9: lehet szarul persze, de messze nem jut el az életveszélyes állapotig, nem mindegy.
2021. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
44%

Én melletted vagyok kérdező. Én sem feltétlenül vagyok oltásellenes, ha nem estem volna át a betegségen valószínűleg oltattam volna. De mivel babát szeretnénk és nagyon sok nő ciklusába bezavart, a vetélésekről (amit ugye tényleg nem vernek nagy dobra, de valóban tudni sem lehet, hogy az oltástól lett-e) nem is beszélve. Férjem amúgy beoltatta magát, mert ő nem esett át rajta és "szabad" akart lenni. Én is támogattam ebben. De pl a 9 éves gyermekünket sem fogom oltatni mostanában bármit is hoznak be...

8-as, én nem kívánok neked rosszakat... De remélem tudod, hogy a szuper oltásnak bármi mellékhatása lehet, akár évekkel később is. De szerintem ne is a 3. adagot vedd fel, kérjél helyettünk is párat :)

2021. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!