Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltatlan kismamák! Titeket...

Oltatlan kismamák! Titeket “zaklat” az orvosotok, hogy oltsátok be magatokat?

Figyelt kérdés

Engem az utóbbi 3hónapban folyamat, még 2x biztosan mennem kell hozzá.

Alig várom, hogy lássam a babát, hogy elmondja minden rendben vele, de közben gyomoridegem van, hogy megint stresszel az oltás miatt!


Elmondtam neki, hogy nem járok közösségbe, havi 2x ha boltozunk maszkban teszem. Rengeteg vitamint , gyümölcsöt viszek be a szervezetembe. Figyelek mindenre, de amíg terhes vagyok, nem akarok oltatni.

Mintha nem akarja megérteni, riogat, hogy egy kismamája 1hónapig lélegeztetőgépen feküdt..


Ezt hogy kezeljem?

Magánorvos.

Most az utolsó vizsgálataimon menjek sztk alapon orvoshoz?

Ott mondjuk azért kapnám a fejmosást, mert nem szeretik, ha valaki nem kórházi orvoshoz járt eddig, hanem magánba…


Tanácstalan vagyok…


32h km


2021. szept. 1. 22:07
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
58%
Na meg logikusan az, hogy az oltástól elvetél valaki; x ember sajnos oltás nélkül is elvetél és okot sokszor nem találni, na de most jól jött az oltás, rá lehet fogni és azonnal ezt szajkózza a sok oktondi mint a papagájok, akkor is ha az ég világon semmi köze a két dolognak egymáshoz.
2021. szept. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy ez hogy kerül szóba...?


Én be vagyok oltva, de sose kérdezgetik, hogy elnézést, látom ön terhes, mondja be van oltva? Nálunk ráadásul én kértem direkt, az orvos támogatta, és kiadta a papírt, de magától nem hozta szóba előtte se. Sőt, senki se, pont azt éreztem, hogy az orvosoknak mindegy, és nekem kell eldönteni.


Egyébként minden új oltás előtt megy ez az értelmetlen hiszti. Engem első generációs hpv oltással is oltottak, arról akkor azt terjesztették, hogy bénulást és rákot okoz, nem is akart fizetni érte senki. Semmi bajom...

Volt a H1N1, amelyik akkor a fiatalokat támadta inkább, súlyos szövődményekkel, jött az oltás, úristen fujj kell a francnak, mert "ki tudja mi van benne", engem beoltottak, semmi tünet nélkül, a telet meg úgy toltam végig, hogy egy napig nem voltam beteg, miközben nálunk a fél osztály kórházba került.


Ezeket az oltásokat nem tesztelték és követték előtte annyi emberen, mint a covid miatt most a covid oltást, mert egyszerűen nem lehetett. Az influenza oltásokat sokkal gyorsabban dobják össze, mert a szezonhoz kell igazítani, és már arról is igazolták, hogy még terhes nők esetében sem okoz problémát, sőt a magzat is védettséget szerez.


Szóval ez ugyanez... Most új. Van néhány szkeptikus, az mindig van, meg kárognak, egymást hergelik (igazolható, hivatalos forrás nélkül természetesen) aztán 5-10 év múlva mindenki áll, hogy mégse nőtt ki a harmadik lábad, meg nem lett senkinek semmi baja, de addigra van új, amin lehet picsogni, ezért elfelejtődik.


De kérdezem még egyszer, hogy ez hogy kerül szóba két vérnyomásmérés és adategyeztetés között, mikor én pont azt tapasztalom hogy vastagon lesz.rják mindenhol, hogy oltva vagyok e vagy sem?

2021. szept. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy most mindenki minden baját az oltásra fogja. Terjesztik a rémhíreket, bizonyíték sehol.

Az én környezetemben, aki beoltatta magát, köszöni szépen jól van, aki nem, azok közül bizony van, aki meghalt (sajnos közeli fiatal hozzátartozóim).

Még a második terhesség előtt beoltattam magam, de ha nem tettem volna, bizony terhesen is oltatnék.

Én még mindig jobban félek a lélegeztetőgéptől, mint az oltástól.

De ezt mindenki döntse el maga. Ha pedig eddig végighallgattad az orvosodat, akkor ezeket az utolsó alkalmakat már csak kibírod.

2021. szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
48%

Egy kérdés. Amióta beoltattátok magatokat azóta nem volt "hullám" . Vagyis még ti sem tudhatjátok, hogy valóban véd az oltás vagy sem.

Most jön a 4. az első 3-nál nem voltatok oltva mégis itt vagytok. 😂

2021. szept. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
88%
Sokan írták, hogy bezavar a ciklusba. Erre reagálnék. Nekem is bezavart. Meddő voltam évek óta. A meddőségi központban se tudtak segíteni. Megkaptam az oltást. A következő mensim elmaradt, majd ezután megfogant a baba. Most félúton van. Minden eredményem szuper. Lehet, hogy csoda, lehet, hogy véletlen egybeesés, de nekem jól sült el.
2021. szept. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
40%
26os, én már lassan 1 éve oltva vagyok :-D meg rajtam kívül rengetegen.
2021. szept. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
75%
27es igeen nekem is rendbe tette a ciklusomat. oltás óta mindig napra pontosan jön meg, és végre emberi hosszúságú (22 nap helyett 26), és azóta kevésbé is görcsölök.
2021. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
58%
korház és orvos függő kapcsolat függő
2021. szept. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
67%

25-ös gratulálok!

Vannak jó példák is persze. De nem értem miért kell elítélni azt, aki nem szeretne oltatni vagy fél. Én biztosan nem hagynám az orvosnak, hogy kioktasson (persze meghallgatom, csak nem mindegy a stílus). De tiszteletben kellene tartania a betege véleményét, nem pedig riogatni, pláne egy kismamát.

2021. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
70%

Nekem még senki nem mondta,hogy oltatnom kellene magam.Nem kértek oltási igazolást,azt se kérdezték be vagyok-e oltva.

Ez az én magánügyem.Ha valahová kell is mehetsz helyette egy friss PCR tesztel (szülni,és apuka szülésen részt venni is ezzel tud!).

Pénz? Ja,de terhesen már nem fogom magam oltatni.Majd maximum utána,biztos ami biztos.

2021. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!