Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18.heti uh hanyagság?

18.heti uh hanyagság?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma voltam a 2.genetikai ultrahangon egy elég jó helyen.Viszont nagyon gyorsnak tűnt a vizsgálat és félek nem néztek meg mindent jól.Az 12 hetes vizsgálatot nem itt csináltam ott hosszú volt mert mondták,hogy nagyon rosszak a látásviszonyok.De ott úgy éreztem pontos volt és nagyon sok mindent megnézett,lemértek.Más okokból nem oda mentem.Itt viszont már az elején elmondta,hogy rosszak a látás viszonyok mégis 10perc alatt végzett kb.Egyátalán nem mért annyi mindent mint kellett volna.Kb olyan volt mint egy rendes uh...Még a szívhangját se mutatta vagyis hallgattata meg velünk.És nem tudom mi tévő legyek azért így is észre vette volna ha valami baj van?

2021. szept. 2. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Észrevette volna...

Azt hogy nincs még egy keze, vagy ilyesmi, a fejkörméretet lemérni meg 10 MP se!

4 dolgot mérnek kb, fej, haskörfogat, combcsont hossza, ilyenek, 2 perc is sok rá.

10 perc, a babamozi 10 perc, és az nagyrészt kedvtelés.

De a dokinál, nem mondtad neki, hogy te még maradnál, még a szívhangot is szeretnéd meghallgatni?

2021. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha baj van azt szinte azonnal észre veszik,gondolom nem most kezdte..

De ha nem vagy biztos az eredményben kérhetsz másodvéleményt,vagy magánorvossal csináltathatsz egy másodikat.Oda szinte azonnal kapsz időpontot.

2021. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez egy sima uh...

7 héten van terhességmegállapótás, onnan 12. 18. 30 héten, mindent genetikainak hívják.

Lemérni pár dolgot semennyi idő, abból tudják, jól fejlődik-e.

A végtagok megléte, szív 2 kamrája, gerinc azonnal látszik, ahogy ránéz, hogy ok-e.

2021. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.Magánhoz járok.Csak azt hittem belső szerveket is néznek nem csak a szívet.A látás viszonyok tényleg rosszak voltak sajnos ezért nem vagyok annyira nyugodt.:/
2021. szept. 2. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Belső szerveket?!
2021. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Hát nekem a 18.heti genetikai nem épp ilyen volt. Oké, lemért mindent, de sokkal tovább nézte az agyat, a szívet, gyomrot, végig nézte az ujjait, meg pl ekkor vette eszre hogy vesemedence tágulata van, amely miatt 5 hét múlva kontroll kellett.

Nekem ez is ugyanúgy fél óra volt, mint a 12.heti.

Nézte a koponya csont szerkezetét, az orrcsont hosszát megmérte, hallgatta a szívet, megmérte a méhnyak hosszat. Mutatta a gerincet, hogy nem nyitott, stb. Hirtelen csak ennyi, amire emlékszem.

2021. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5.valaszolo igen pl vesek meg ilyenekre gondoltam
2021. szept. 2. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Én nem tudlak teljesen megnyugtatni. Én futószalag sztk ultrahangon voltam mindhárom kotelezon, nekem is volt ilyen hiányérzetem.

Ilyen hogy szivhang hallgatás nem volt, de nézett szivfrekvenciat, meg áramlást...

Születéskor derült ki hogy fejlődésben elmaradt kb egy hónappal (3-as percentilis alatti), és hogy az egyik vesejevel gond van.

De azért azt is hozzateszem, hogy ez csupa olyan dolog amivel semmit nem tudnak csinálni magzati korban.

Megsporoltak nekem jó sok idegeskedest meg kontrollra jarogatast.

Azért remélem ennél nagyobb dolgokat észrevesznek :)

2021. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is olyan volt, mint a 6. válaszolóé. Mindent néztek, belső szerveket is alaposan, pl. szívkamrákat, hólyagot, veséket, stb. Én mondjuk fizetősön voltam. Azért választottam ezt, mert kombinált teszten is itt voltam a 13. héten és annyira komoly gép volt sztk-hoz képest, hogy tényleg bármit észre vettek volna, ha baj van.
2021. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
En is maganba voltam mind a 2x sot nogyogyaszom is magan ezert gondolom azt,hogy ennel azert tobbet kelett volna megnezzen...
2021. szept. 3. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!