Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai szűréseknek mi...

Genetikai szűréseknek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Laikusként kérdezem, hogy a különböző genetikai szűréseknek, kombinált teszteknek, stb. mi értelme van? Ha esetleg rossz eredmény jön ki és megtudod, hogy magas a kockázata valamilyen rendellenességnek, akkor mit tudsz csinálni? Végigidegeskeded a terhességet, de a megváltoztathatatlant nem lehet megváltoztatni. Vagy rosszul gondolom?

#Genetikaiszűrés
2021. szept. 4. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Rosszul gondolod :D

A genetikai vizsgálatoknak az a lényege, hogy kidrtítsék, nincs e genetikai baja a babának...

Ha van, akkor a szülők eldönthetik (a24.hétig), hogy vállalják-e, vagy megszakítják a terhességet. Nem kell megszülni...

2021. szept. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Csináltatsz egy amniocentézist és ha az igazolja a bajt, akkor elveteted (persze, ha nem akarod úgy is megtartani).
2021. szept. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Kellő időben még meg lehet szakítani a terhességet, vagy fel lehet készülni rá egyrészt lelkileg, másrészt a kezelést illetően.
2021. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert szerettük volna tudni, hogy egészséges-e a babánk, mivel ha nem lett volna az akkor nem vállaljuk. Mivel szerettünk volna biztosra menni ezért megcsináltattunk egy NIPT tesztet, ha rossz eredmény jött volna ki akkor megyünk tovább amniocentézisre, de mivel annak van vetélési kockázata ezért ha nem muszáj azt igyekeztünk elkerülni. Feketén-fehéren le van írva a leletünkön, hogy a babánk negatív a tesztelt betegségekre, ez rendkívül megnyugtató számunkra.

Pluszban a nemét is megtudtuk a 12. hétre 100% biztossággal, így elég hamar el tudtunk kezdeni egy személyesebb kapcsolatot kialakítani a babával, kitalálni a nevét stb ami a nagytesó szempontjából tette sokkal könnyebbé a helyzetet.

2021. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hittem, hogy csak a 12. hétig lehet megszakítani a terhességet.
2021. szept. 4. 09:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az élő,egészséges magzatot csak addig lehet.

Ha gyógyíthatatlan beteg,fogyatékos az mindjárt más.

2021. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nem csináltattam kombi tesztet mert a korom miatt úgy is rossz lett volna, így fizettem anyai vér tesztért, 12 hétre volt eredmény, down baba volt, következő héten meg volt a hasba szúrás, azon a hét meg is volt az eredmény, 14.héten abortusszal meg is volt a műtét. Ha később derül ki akkor 16-24. Hétig viszont szülés lett volna, amit elekertam kerülni.
2021. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy válaszoltak a többiek, van mit tenni. Ha később derül ki, akkor fel lehet készülni rá. Sajnos a tesztek sem mindenhatóak, így is érheti sokk a szülőket.
2021. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Beteg magzatot 20-24. hétig el lehet vetetni.
2021. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!