Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mennyi magnézi...

Terhesség alatt mennyi magnéziumot szedtetek?

Figyelt kérdés

Magne B6 375 mg tablettát vettem, de az van rá írva, hogy terhesek napi adagja fél tabletta.

Előtte az orvos utasítására Magnerotot szedtem napi 3x2 tablettát, amiben 500 mg van, tablettánként.

Az nem vált be, keményedek, lábam sokat görcsöl, és a legutóbbi labor is azt mutatta, hogy alacsony a magnézium szintem.

Ezért gondoltam most váltani másfajtára.


27 hetes vagyok.



2021. szept. 8. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magneb6 és magnosolf is várandosoknak is ajánlott.orvosodat kérezd meg.kisebb a tabelta vegyél be napi ketőt
2021. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem a magneb6 édes kevés volt.

Napi 2 magnosolvot iszok.

37hkm

2021. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Erről az orvost kérdezd.Mindenkinek más.Én egy szemet sem szedtem soha,pedig 4gyermekem van,de soha nem görcsölt semmi,nem keményedett a hasam stb.Mindenki máshogy működik.Doki tud segíteni.
2021. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az orvos a magnerotot ajánlotta. Az nem használt.
2021. szept. 8. 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondd el neki,hogy az nem volt jó, biztosan ajánl mást.
2021. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag magneb6 nem a legjobb. Ha a magnerot nem vált be, akkor magnosolv
2021. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3x2 magnesi citricit
2021. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Helyesbítsünk, mert nagy a káosz itt!

A MagneB6 más, mint a Béres 375 mg-os magnéziuma, Te az utóbbira gondolsz szerintem, annak nem MagneB6 a neve, hanem Magnézium Béres 375 mg+B6 filmtabletta talán.

A Magnerot tiszta magnéziumtartalma a gyártó tájékoztatása alapján 32,8 milligram/ tabletta! Az 500 mg az a magnézium-orotát tömege.

A Béresben viszont magnézium-oxid is van, amiből a magnézium felszívódása csak pár százalék! Bár van mellette jól felszívódó magnézium-citrát is, de abból csak kb.60 mg a magnézium.

A valódi MagneB6-ban magnézium-laktát van, amiből jól felszívódik a magnézium, de egy tablettában 48 mg magnézium található.

Te eddig tehát 197 mg tiszta magnéziumot szedtél magnézium-orotátból, ami az egyik legjobban felszívódó vegyület. Ezt cserélnéd le a kétes hírű Béresre, aminek egy tablettájából jó esetben 60-70 mg magnéziumhoz tudnál hozzájutni. Ha a véredben alacsony a magnézium, akkor viszont komoly hiányod lehet, mert a szervezet a vér magnéziumtartalmát nagyon igyekszik szinten tartani. Úgyhogy ide komolyabb pótlás kéne, értelmes - azaz jól hasznosuló - vegyületekkel és minimum 300 mg tiszta magnéziumtartalommal.

Itt a végén van egy lista, hogy mely termékekkel nem lősz mellé: [link]

2021. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm!

És esteleg a MagneB6 extra?

Ebben magnézium citrát van.

Ilyen is van itthon.


Sokan mondják, hogy nekik a magnerot a legjobb, de ahogy írtam, nekem nem vált be.

2021. szept. 8. 14:00
 10/13 A kérdező kommentje:

A cikk azt írja, hogy a Magnosolv por magnézium citrátot tartalmaz.


A beteg tájékoztatóban kifejezetten magnézium-oxid szerepel, mint hatóanyag.

2021. szept. 8. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!