Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok, 21 hét....

20210513 kérdése:

Várandós vagyok, 21 hét. Kinyílt a méhszájam. Kezelésbe vettek. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell feküdni, jóformán mindig.
2021. szept. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
összevarják a méhszájat,feküdni kell fel kellned sem szabad
2021. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire és nyílik-e tovább.


Nekem a 17.héten a külső 1 ujjnyira nyitva lett.

Magnézium és ennyi. Semmit nem kellett tennem. Se nem voltam eltiltva a 2évesem emelésétől, se a férjemtől, semmi.

Most 37hetes vagyok, ugyan úgy a külső 1 ujjnyi

2021. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 18 hetesen nyílt ki 2 cm-re a belső méhszájam, és 1,5 cm-re megrövidült a méhnyak.

Azonnal megműtöttek, és onnantól fejjel lefelé megdöntve kellett feküdnöm, szigorúan. A műtét után pár napig egyáltalán nem kelhettem fel, utána csak wc-re, meg 2 naponta egy 5 perces zuhanyra.

Progeszteron ment a 36. hétig, de az elejétől, szóval az mellett is nyíltam ki.

Többször voltam visszatartáson, Mg infúzión a műtét után.

Nem volt egyszerű, és szétaggódtam magam ezidő alatt, hogy mi lesz a babámmal; de végül a 38. hétig jutottunk.

Teljesen egészséges, okos, már 3 éves.

2021. szept. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elvesztettem őt
2021. szept. 9. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Őszinte részvétem:(
2021. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:( :'( :'( Kérdező:Sajnálom, őszinte részvétemet. biztos volt oka,hogy ez történt. ne emész magad, nem te tehetsz rola
2021. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 Végtelenül sajnálom! Az első terhességemnél sajnos én is átéltem ezt: a 20. héten veszítettük el az ikerbabáinkat, méhnyak elégtelenség miatt.


Amiről fentebb írtam, az már a 2. terhességem volt. Azt mondták, egy babával már nem lesz ilyen gondom, ezért nem csináltak semmilyen megelőzést ez irányba. Ehhez képest egy babával 2 héttel hamarabb nyíltam, mint kettővel...


Most 30 hetes vagyok, a 3. terhességem során, és megtaláltuk a megoldást a méhnyak elégtelenségemre, egy új műtéti eljárás, és egy hozzáértő professzor személyében. Eddig nagyon jól haladunk, mégcsak feküdnöm sem kell.

Szívesen segítek, ha Nálad is méhnyak elégtelenség a probléma, hogy kihez fordulj, hogy többet ez ne történhessen meg. Írj nyugodtan privátban, ha gondolod.


Sok erőt kívánok most Neked/ Nektek! Maximálisan együtt tudok érezni...

2021. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!