Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki hasonló helyzetben volt,...

Aki hasonló helyzetben volt, tud segíteni? Miket ehetek?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy cukorterhelés után a 120 perces vércukor értékem 8,8 lett. Utánanéztem és ez soknak számít. (Az éhgyomori 4,8 lett.) Amíg nem jutok el egy diabetológushoz, addig is szeretnék egészségesebb ételeket fogyasztani.



Ha számít valamit, ez a 2. várandósságom, 31 éves vagyok és normál testalkatú. Előző várandósságomnál nem volt ilyen probléma.


Köszönöm szépen a segítséget!



2021. szept. 10. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 160 grammos szénhidrát diétának nézz utána. Aztán majd a diabetológus pontosít a Ch mennyiségen. Cukrot, fehérliszteset ne egyél. Napi 5x egyél keveset.
2021. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy húst, zöldséget egyél, gyümölcsöt csak délután, kivéve szőlő, banán, aszalt dolgok, azt nem szabad.
2021. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Terhességi cukorbetegség csoportot tudom ajánlani fb-on. Nagyon hasznos anyagokat gyűjtöttek össze a diétáról, és rengeteg segítséget kaphatsz a csoporttagoktól is ha valamit nem értesz.
2021. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 12. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!