Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt algopyrin?

Terhesség alatt algopyrin?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul vagyok, fáj a torkom és a fejem.

Nincs itthon más gyógyszer jelenleg az algopyrinen kívül, s már nagyon rosszul vagyok.

Vehetek be egy fél szemet?


18 hkm



2021. szept. 12. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Terhesség alatt nem volt dolgom algopyrinnel, de a kórházban a császár után szoptatás mellett olyan fájdalomcsillapítót kaptam a fejfájásomra és a heg fájdalomra, amire azt mondták, azzal azonos. A dokim is az algopyrint javasolta és ő is tudta hogy szoptatok.
2021. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj, akkor szerintem én veszek be egy fél szemet, remélhetőleg nem lesz baja a picinek, csak már tényleg tegnap óta szenvedek ezzel, s a tea, mézes-citromos, mentolos cukorka se hat semmit a torkomra, a fejfájásra sem hat igazából a gőzöltetés kamillával, semmi, már kibírhatatlan.😕
2021. szept. 12. 22:11
 3/12 A kérdező kommentje:
De most utána is olvastam, hogy terhesség első s utolsó 3 hónapjában nem lehet szedni, én pedig szerencsére köztesbe vagyok. Úgyhogy remélem nem lesz baj így.🙏🏼
2021. szept. 12. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen egyes, azért, mert terhesség alatt panadolt, szoptatás alatt algopyrint adnak az éppen aktuális ajánlások miatt.


Várandósság alatt paracetamol tartalmú láz- és fájdalomcsillapító használható, az algopyrin (és társai) káros lehet a magzatra. Egyszeri alkalommal valószínűleg nem fog ártani, de hosszabb távon semmiképp ne használd.

2021. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Én komolyan nem értem itt sokszor az embereket. Feltetted itt ezt a kérdést, válaszolt rá valaki és te azonnal bevettél egy algopirint. És ha a valaszadó egy 11 éves kissrác volt, aki unalmában válaszolgat?! Vagy a Jóska aki piripócson közmunkás, csak ezzel szórakozik?!
2021. szept. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Úgy van.... Miért nem az orvosod vagy a védőnőt kérdezed meg?
2021. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utána is néztem, hogy a terhesség utolsó 3 hónapjában nem ajánlott az algopyrin szedése

De egyszeri alkalom volt, ma megyek fel dokihoz.

2021. szept. 13. 09:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a panadol és társai soha az életbe nem.segítettek.

Az első trimeszterben volt fog gyulladásom, húzták, mellette egy gyökérkezelés. A dokival konzultálva algopyrint szedtem rá. Semmi baj nem lett.

Mikor a fiammal voltam terhes (2és fél éve), akkor még nem volt tilos ezt szedni.


38hkm

2021. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is azt olvastam, hogy az algopyrin-t utolsó 3 hónapba nem igazán szabad szedni, de nem okoz meglepetést már, mert olyan régóta van a forgalomba, hogy igazából a hatását tudják, s hogy hogyan lehet szedni akár várandós nőknek is.

De ma megkérdezem a háziorvosomat is erről.

2021. szept. 13. 09:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál. Algopyrin, antibiotikum
2021. szept. 13. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!