Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajakhasadékkal diagnosztizált...

Ajakhasadékkal diagnosztizált kismamák: Ti meddig szedtétek a folsavat?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy ha már ultrahangon látták a rendellenességet, az már nem változtat a helyzeten, ha a kismama végig szedi a folsavat, csak szimplán érdeklődés szintjén kérdezem. Bár hallottam már olyat, hogy méhen belül összeforrt.


Sajnos az én kisfiam is így fog születni (a sajnost arra értem, hogy nyilván minden szülő azt szeretné, hogy ne legyen semmi baja a babájának, mert én is így születtem, szóval sajnos tudom, mennyi mindenen kell majd átmennie/átmennünk - műtétek, evési/beszéd nehézségek, csúfolódások, illetve hogy megbámulnak.. Én már elfogadtam nagyjából magamon, de mióta megtudtam, hogy örökölte, azóta csak sírok..), de én ettől még szeretem, és tudom, hogy vannak nehezebb helyzetek is, de néha csak azt kérdezem magamban, hogy azok után, hogy én is átmentem ezen, majd egy vetélésen is, most mikor végre minden oké lenne, kiderül, hogy mégsem. Tudom az élet nehéz, nem sajnáltatni akarom magam, csak jó kiírni ezeket magamból, habár könnyebb nem lesz.



2021. szept. 17. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Tudtommal a folsav az idegcső záródási rendellenesség megakadályozása miatt javallott, a szájpad hasadék meg inkább genetikai dolog.


Persze nem jó hogy szegénykének majd meg kell műteni, de én sose láttam ezt a dolgot annyira drámainak. Nagyon ügyes sebészek vannak már és egész szépen dolgoznak. Ettől ő még nem lesz semmivel kevesebb. ❤️ Aki ezen gúnyolódik, az idióta.

2021. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne félj. Ma már annyira fejlett az orvostudomány hogy észre sem lehet majd venni. Nem a te hibád ez és ne keresd, hogy mit tehettél volna. Biztos vagyok benne, hogy csodálatos kisfiad fog születni.
2021. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De jó, hogy itt vannak ilyen aranyos emberek is, köszönöm szépen Nektek! ❤️


Kedves #1! Mikor voltam tanácsadáson, azt mondta az orvos, hogy ez nem örökletes betegség, az első hónapokban kell sok folsavat szedni és a terhesség előtt. Nem tudom miért mondta ezt, én is úgy tudom, hogy genetika, bár van olyan is, hogy a családban nem tudnak olyanról akinek volt, de attól még "korábbi ősöknek" (bocsánat, most nem tudok fogalmazni) lehetett. Igen ezt nem tudják megmondani konkrétan mitől lehet, én is szedtem a folsavat az elején is, és a babatervezés idején is, és mégis, úgyhogy csak a genetika. . Hát bár gúnyolódás nekem ezzel kapcsolatban annyira nem volt, egyre emlékszem tisztán kisiskolás koromból, az elég rosszul esett, de mikor egy felnőtt ember is úgy bámul, az nagyon idegesítő tudott lenni. Köszönöm szépen a válaszod, nagyon jól esett ❤️


Kedves #2!

Igen tudom, nem is feltétlenül attól a részétől félek, hogy nagyobb korában bántani fogják (habár nyilván attól is), csak úgy az egésztől, hogy fogom tudni etetni; ha megszületik, és jönni akarnak látogatni, hogy fognak rá nézni, mert ugye 3-4 hónaposan műtik először..

Az utolsó mondatod ❤️ köszönöm szépen!


Minden jót kívánok Nektek, egy csodálatos életet! :)

2021. szept. 17. 09:52
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem, ha már ilyen problémával születik, nagyon szuper,hogy te leszel az anyukája, mert teljesen átérzed az érzéseit, bátran fog hozzád fordulni, mindig tudsz majd tanácsot adni neki, és így neki már könnyebb lesz ezt együtt élnie.
2021. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni, mert nem vagyok szakértő, de én úgy tudom ezek a babák is ugyanúgy szopiznak, csak meg kell találni a megfelelő pozíciót. Lehet kicsit trükkösebb lesz nektek és lehet fejned is kell de hidd el megfogod oldani. Az meg hogy megnézik, meg megkérdezik mi ez elkerülhetetlen. Szerintem ilyenkor a legjobb megoldás ha nem veszed fel, még ha baromi nehéz is. De ne engedd hogy elrontsa a boldogságodat. Neki te vagy a védelmezője, a legfontosabb az életében és nem engedheted hogy a sok hülye ember megmérgezze ezt! Sok sikert kívánok nektek és nagyon boldog, könnymentes babavárást!
2021. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
van erre műtét
2021. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csoport a Fb-on, ajak és szájpadhasadék. Ott rengeteg anyukával fel tudod venni a kapcsolatot, segítenek az etetéssel kapcsolatos kérdésekben. Remélem nem tartozik az ajakhasadékhoz, szájpadhasadék is, mert az is gyakran előfordul. (a lányomnak csak lágyszájpad hasadéka van) Egyébként van fent rengeteg fotó is a gyerekekről műtét előtt - után. Ha nem nagy a hasadék, akkor szinte láthatatlan műtét után.
2021. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#4! Igen, ha nagyobb lesz, mindenképpen arra fogom nevelni, hogy próbálja meg figyelmen kívül hagyni a rossz megjegyzéseket, beszólásokat; azért álljon is ki magáért, de ne gondolja, hogy ő ettől kevesebb. Köszönöm a válaszod!


#5! Nem tudnak úgy vákuumot képezni, így elvileg csak ilyen speciális cumisüvegből isznak, amit nem kell úgy szívni. Szóval igen, fejni kell majd valószínűleg. Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy ❤️ és igazad van, nem szabad ilyenekkel foglalkozni, csak ő a lényeg! :)


#6!

Igen azt tudom, csak az is ilyen 3-4 hónaposan az első.


#7!

Megnézem majd, köszi 😘 hát igazából azt még nem tudom, mert 1 oldalt biztosan látott a doki, majd októberben megyek megint, akkor jobban megnézik. Azt megkérdezhetem, hogy Nektek a szájpadhasadék látszódott az ultrahangon? Csak mert úgy tudom(lehet, hogy rosszul), hogy az ultrahangon nem látszódik úgy, és sokszor csak a születés után derül ki, hogy van.

2021. szept. 18. 10:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy 3vagy 4D ultrahangon láthatják (legalábbis a csoportban írtak anyukák akiknél látták) Én a nagy covid idején voltam terhes, az első hullámban, akkor például a 33.heti UH ki is maradt,szóval nekem teljesen meglepetés volt. Azt sem tudtam, hogy mi ez,aztán találtam a csoportot és ott rengeteg hasznos dolgot olvasgattam más anyukáktól. A terhesség végefelé érdemes bejelentkezni egy neked tetsző hasadékos centrumba. (Szeged, Pécs, Budapest, Győr, azt hiszem, hogy Debrecenben is van) Már ott is tudnak segíteni a táplálással kapcsolatban.
2021. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Huu, akkor neked tényleg nagyon hirtelen jött. Igen, majd mindenképpen fogom hívni az orvost, mert az szerencsére van Budapesten (habár nem pesti vagyok). Nagyon emberséges doki, remélem meg lehet oldani, hogy ő műtse meg.
2021. szept. 19. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!